Fotók: Csíkszeredai Sportklub – Facebook

Ahogy az várható volt hatalmas csatát hozott a Csíkszeredai Sportklub – Ferencváros-Telekom rangadó az Erste Ligában, ahogy azt megszokhattuk az elmúlt időszakban.

Egyik csapaton sem látszottak a fáradság jelei a korongbedobásnál, ami a vendégekre nézve hízelgő, hiszen nagyon kemény napokon vannak túl. A két csapat kőkemény ütközésektől teli első játékrészt produkált, igazán magas tempó mellett, amilyent csak ezen két csapat tud jelen pillanatban a ligában. Mindez mellett pedig Aranynak és Szamankovnak is bőven volt dolga, ziccerek és helyzetek alakultak ki mindkét kapu előtt. A 13. perc végül meghozta az első gólt: Bíró Tamás élesen kapu elé belőtt korongjába Fodor Csanád ért bele mesterien. Hamar kétgólos „hízhatott” volna az elő előny, de Brophey és Becze sem tudta becsapni Aranyt. A hazai előny végül alig három percet tartott. Switzer lógott meg a baloldalon, lövését még védte Szamankov, de a kipattanót Rantenen bepofozta a hálóba, hogy végül némi videó-elemzés után érvényesítsék a találatot a játékvezetők.

A második felvonás elején a kemény fizikai játék mellé párosult az is, hogy a játékosok egyre többet kezdtek egymással foglalkozni és kevesebbet a játékkal. Az első harmad tempós játékát felváltotta a vontatott játék, kevesebb helyzettel, több játékvezetői intéssel, figyelmeztetéssel. A meccs felénél ugyanakkor a Sportklubnál, emberelőnyben és öt az öt ellen is több ziccer kimaradt.

Mindezt a harmadik harmad első fele adta vissza. Rögtön a harmadik felvonás elején Rokaly Szilárd parádés egyéni villanása gólt eredményezett. Támadásban maradt a Sportklub, Arany viszont tartást adott csapatának. A 44. percben viszont már ő is tehetetlen volt. Shalla belőtt korongjába ezúttal Pelley ért bele parádésan, mindezt emberelőnyben. Ezen percekben nagyon ment a Sportklub szekere. Rokaly Norbert szólót, míg Taratuhin és Rokaly Szilárd ajtó-ablak helyzetben tévedett. Ahelyett, hogy letudta volna zárni a meccset a Sportklub, úgy járt, mint egy nappal korábban az UTE ellen. A Ferencváros mondhatni szinte a semmiből egyenlített kihasználva két megingást.

A rendes játékidő végén pedig hatalmas esélyt is kaptak emberelőny formájában a vendégek, de ezzel nem tudtak élni. A ráadás nem tartott sokáig. A fokozatosan elfáradó Ferencváros játékosai nem bírták ki hiba nélkül a 3 a 3 elleni játékot. Karmeniemi adott gólpasszt Shallanak, aki szólóban nem hibázott.

Eredmény

Csíkszeredai Sportklub – Ferencváros-Telekom 4–3 (1–1, 0–0, 2–2, 1–0) – h.u.

Gólszerzők: Fodor (13.), Rokaly Sz. (41.), Pelley (44.), Shalla (62.), illetve Rantanen (16., 50.), Kulmala (52.).

Mestermérleg

Jason Morgan, Csíkszeredai Sportklub: – Tudtuk előre, hogy egy emocionális mérkőzés lesz és ez így is volt két nagyszerű csapat között, akik a tavaly egymás ellen játszották a finálét. Megpróbáltunk kemény fizikális játékot mutatni, ami érzésem szerint sikerült és élni az előttünk álló lehetőségekkel. Ugyanakkor az ellenfél is megmutatta, hogy remek csapat, remek edzővel. A harmadik harmad elején sikerült meglépni az ellenféltől, de megingásainkat kihasználták, majd a hosszabbítást Shalla eldöntötte. Nagyon sokat dolgozott ez a sor és örvendek, hogy a kihagyott helyzeteiket végül gólra tudták váltani. Ugyanakkor kiemelném Szamankov teljesítményét is. Örvendek és elégedett vagyok az elért eredménnyel.

Fodor Szabolcs, Ferencváros-Telekom: – Nagyon jó mérkőzés volt. Örülök, hogy kétgólos hátrányból sikerült visszajönnünk a meccsbe, amiért komoly energiákat mozgattunk meg. Ez nem könnyű itt Csíkszeredában, egy ilyen erős csapat ellen.. Ez nekünk sikerült. A hosszabbításban vétettünk egy hibát és sajnos a plusz pontot nem sikerült megszerezni. A srácok beletettek apait-anyait a meccsbe, valósággal csúsztak-másztak a jégen és jelen pillanatban ez a legfontosabb.

Darvas Attila

A másik szombati találkozón, Brassóban a Corona gólgazdag, 17 találatot hozó összecsapáson múlta felül az Újpestet.

Eredmények (a sorozat honlapja szerint):
Sport Club Csíkszereda (román) – FTC-Telekom 4-3 (1-1, 0-0, 2-2, 1-0) – hosszabbítás után
Corona Brasov (román)-UTE 11-6 (3-1, 6-4, 2-1)