Fotó: FTC Jégkorong – Facebook

Egyenlített az FTC a jégkorong Erste Liga döntőjében, miután a második mérkőzésen szerdán magabiztosan győzte le a vendég Csíkszeredát.

Eredmény, Erste Liga, döntő, 2. mérkőzés:
FTC-Telekom – Sport Club Csíkszereda  7-2 (5-2, 2-0, 0-0)
––––––––––––––––––––––––––––––––
gólszerzők: Roczanov (1., 12.), Switzer (3., 7., 32.), Jászai (16.), Tóth A. (24.), illetve Rokaly (2.), Bjelov (3.)

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 1-1

Kedden az első találkozón a Csíkszereda 7-3-as sikerével elvette az alap- és középszakaszgyőztes FTC-Telekom pályaelőnyét, így létfontosságú volt a zöld-fehérek számára, hogy egyenlítsenek a kétmeccses erdélyi túra előtt.

Alig telt el két és fél perc a mérkőzésből, de a hazaiak már kétszer jutottak vezetéshez, amit a vendégek mindkétszer kiegyenlítettek. A jó iramú, parázs hangulatú első harmadban gólerős volt a folytatás is, de már kizárólag a ferencvárosiak részéről, akik a szünetre háromgólos (5-2) előnyre tettek szert.

A bunyókkal tarkított második játékrészben megérdemelten növelték előnyüket a lendületes házigazdák – Brett William Switzer már három találatnál járt -, akikkel a vendégek nem tudták felvenni a versenyt. A záró harmad nem hozott gólt

A párharc szombaton – magyar idő szerint – 17.30-tól Csíkszeredában folytatódik.