Fotók: Henning János

Hamar hátrányba került, azonban a második félidőben fordítani tudott, majd 5–1 arányban diadalmaskodott hazai pályán a Leo Grozavu irányította háromszéki csapat a Jászvásári Poli felett a Román Kupa elődöntőjének első mérkőzésén.

A piros-fehér mezesek négygólos előnnyel várják a két hét múlva rendezendő moldvai visszavágót, így nem túlzás azt állítani, hogy karnyújtásnyira vannak történetük első kupafináléjától.

Leo Grozavu vezetőedző a bukaresti kiszállás után négy helyen változtatott a kezdő tizenegyen, ugyanis Fülöp István, Kovács Lóránt, Radoslav Dimitrov és Răzvan Tincu helyett Anass Achahbar, Fülöp Loránd, Stefan Velev és Daniel Celea lépett pályára. Meglepetésre Nicolae Carnat ezúttal nem támadóként, hanem jobbhátvédként játszott. Mircea Rednic a hétvégi bajnokihoz viszonyítva hét új játékost nevezett a kezdőbe, mindössze négyen – Ovidiu Horșia, Linas Klimavičius, Rodny Lopes Cabral és Denis Rusu – kaptak lehetőséget a kezdő sípszótól kezdve.

A Sepsi OSK az előző két mérkőzéssel ellentétben, ezúttal nem rúgott, hanem kapott góllal kezdett. A 3. percben egy szögletnél Daniel Celea szabálytalankodott, Linas Klimavičius lerántásánál Ovidiu Hațegan tizenegyest ítélt. Eközben Leo Grozavu vezetőedző hangot adott nemtetszésének, a játékvezető pedig piros lappal büntette a szakember megnyilvánulását, aki így a folytatásban a lelátóról figyelhette a találkozót. A büntetőrúgást végül az 5. percben Andrei Cristea váltotta gólra, miután könnyedén a jobb alsóba gurított (0–1).

Az első negyedórában a házigazdák kapkodva játszottak, a 15. percben viszont közel álltak az egyenlítéshez, bár Florin Ștefan beadását Fülöp Loránd a bal kapufára fejelte. A házigazdák lassan kezdtek magukra találni, többet kezdeményeztek, majd uralták a játékot, azonban a kidolgozott helyzeteket egészen a 25. percig nem sikerült berúgni. Ekkor Anass Achahbar egy lövőcsellel két védőt is átvert, végül pedig laposan a jobb alsóba lőtt, Denis Rusu kapus hiába nyújtózkodott, nem tudott hárítani (1–1).

A második félidőben a Jászvásári Poli szinte semmi ellenállást nem fejtett ki, egyértelműen a Sepsi OSK tetszése szerint alakult a mérkőzés, ugyanis a széleken könnyedén a vendégek védelme mögé kerültek. Az 52. percben a Fülöp testvérek hozták össze a vezető találatot, István szöglete után Loránd fejelte a labdát a hálóba, válaszul pedig a moldvai csapat továbbra is vérszegényen támadott, többnyire kénytelenek voltak a védekezésre koncentrálni.

A székelyföldi gárda az utolsó negyedórában nemcsak a mérkőzést, hanem valószínűleg a továbbjutás sorsát is eldöntötte. A 70. percben Achahbar fejesénél Rusu bravúrosan védett, viszont a 75. percben már nem hibázott a holland támadó, aki a baloldalon megiramodó Ștefan előkészítését közelről pöckölte a hálóba (3–1), megszerezve a második gólját piros-fehér mezben. A 79. percben Nicolae Carnat alapvonali beadását Rusu kapus bevédte (4–1), majd a 86. percben a csereként pályára lépő Goran Karanović fejjel állította be a végeredményt Marius Ștefănescu beíveléséből. A Sepsi OSK kényelmes helyzetből várja a visszavágót, a jászvásári együttesnek pedig nyolcadik nekifutásra sem sikerült legyőzni a háromszéki csapatot.

Román Kupa, elődöntő, első mérkőzés: Sepsi OSK–Jászvásári Poli 5–1 (1–1).

Sepsiszentgyörgy, városi stadion. Vezette: Ovidiu Hațegan (Arad). Sepsi OSK: Niczuly – Ștefan, Celea, Bouhenna, Carnat – Vașvari, Velev (Fülöp I., 46.) – Ștefănescu, Achahbar (Kovács, 86.), Fülöp L. (Popescu, 67.) – Šafranko (Karanović, 67.). Vezetőedző: Leo Grozavu. Jászvásár: Rusu – Cabral, Klimavičius, Mihalache, Onea – Popadiuc (Platini, 46.), De Iriondo (Șerban, 66.), Bourama, Horșia (Grădinaru, 46.) – Chacana (Omoh, 57.), Cristea (Luckassen, 59.). Vezetőedző: Mircea Rednic. Gólszerzők: Achahbar (25., 75.), Fülöp L. (52.), Carnat (79.), Karanović (86.), illetve Cristea (5. – tizenegyesből). Sárga lap: Celea (3.), illetve Onea (40.), Cristea (42.), De Iriondo (51.).