Nem sikerült jól a László Csaba helyére érkező Leo Grozavu bemutatkozása a piros-fehérek vezetőedzőjeként, ugyanis a Sepsi OSK hétfőn kettős emberhátrányban 4–1 arányú vereséget szenvedett a Szuperkupa-győztes FC Viitorul vendégeként az élvonalbeli bajnokság 17. fordulójának zárómérkőzésén.

Fotók: FC Viitorul

Leo Grozavu első mérkőzésén néhány változtatást eszközölt a kezdő tizenegyben, Răzvan Tincu ezúttal nem a védelem tengelyében kapott helyet, hanem középpályásként játszott az egyik leggólerősebb csapat ellen, az eddig többnyire csereként lehetőséghez jutó, szenegáli Oumar Diakhité kezdőként lépett pályára, míg a piros-fehérek házi gólkirálya, Goran Karanović a kispadról nézte végig a mérkőzést.

Az idényben hazai környezetben veretlen házigazdák kezdtek jobban, Rivaldinho már az 1. percben próbára tette Niczuly Roland reakcióidejét, a kézdivásárhelyi kapus pedig kiállta az első próbát, viszont a 4. percben Andrei Ciobanu szöglete után már tehetetlen volt, Virgil Ghiță a figyelmetlen Tincu mellett közelről a kapu bal oldalába bólintott (1–0). A hamar hátrányba kerülő vendégek szabálytalanságokkal próbálták hátráltatni a tengerparti csapatot, azonban emiatt 36 perc elteltével hét sárga lapot kaptak, és kettős emberhátrányba kerültek: Tincu és Rachid Bouhenna is kénytelen volt elhagyni a pályát.

A székelyföldi együttes első veszélyesebb lehetőségét Nicolae Carnat jegyezte, majd Pavol Šafranko került helyzetbe, de fejelés helyett vállal próbálkozott, ezt követően pedig Peter Gál-Andrezly lövését hárították lábbal a védők. A piros-fehérek a 27. percben szintén egy szöglet után egyenlítettek, Gabriel Vașvari a rövid sarok irányába tekert, Cătălin Căbuz először védeni tudott, viszont a fejelni igyekvő Šafranko meglökte a hálóőrt, aki kiejtette kezéből a labdát, és a szlovák csatár lábát érintve a hálóba gurult (1–1).

A kettős emberelőnyben játszó FC Viitorul komoly mezőnyfölényben játszott, állandó nyomás alá helyezte a sepsiszentgyörgyi együttes védelmét, amely a beíveléseket a szünetig hatékonyan hárította. A második félidőben is egyértelműen a hazai csapat akarata érvényesült, és az 52. percben ismét vezetéshez jutott: Ciobanu jobb oldali lapos beadás után Louis Munteanu lövése a tisztázni igyekvő Jacob Adebanjo lábán megpattanva a jobb alsó sarokba gurult (2–1).

A Sepsi OSK nyolc mezőnyjátékosának erejéből futotta néhány vérszegény támadásra, de mindössze két szögletig jutottak. A Gheorghe Hagi irányította labdarúgók a 79. percben harmadszor is eredményesek voltak, Ciobanu újabb előkészítését ezúttal Rivaldinho lőtte a jobb alsóba (3–1). A hajrában Niczuly kétszer is bravúrosan védett, viszont a főszerepet Sebastian Colțescu vállalta magára, aki a 85. percben kezezést látott, miközben Adebanjo mellkasára pattant a labda, a büntetőt pedig Cosmin Matei értékesítette (4–1), így a Sepsi OSK sorozatban harmadszor kapott ki.

1. Liga, alapszakasz, 17. forduló: FC Viitorul–Sepsi OSK 4–1 (1–1).

Ovidiu, Gheorghe Hagi Akadémia. Vezette: Sebastian Colțescu (Craiova).

FC Viitorul: Căbuz – De Nooijer (Filip, 68.), Ghiță, Artean, Mladen – Iacob (Matei, 46.), Achim, Ciobanu – Houri – Zoua (Munteanu, 18.), Rivaldinho. Vezetőedző: Gheorghe Hagi.

Sepsi OSK: Niczuly – Kilyén, Bouhenna, Diakhité, Ștefan – Vașvari, Tincu, Velev – Gál-Andrezly (Deaconu, 63.) – Carnat (Adebanjo, 41.), Šafranko (Konongo, 84.). Vezetőedző: Leo Grozavu.

Gólszerzők: Ghiță (4.), Munteanu (52.), Rivaldinho (79.), Matei (86. – tizenegyesből), illetve Šafranko (27.).

Sárga lap: Mladen (75.), illetve Šafranko (6.), Gál-Andrezly (10.), Tincu (23., 33.), Velev (29.), Bouhenna (33., 36.), Ștefan (89.).

Kiállítva: Tincu (33.), Bouhenna (36.).