A Magyarország–Anglia (0–4) vb-selejtezőt követően a magyarok szövetségi kapitánya, Marco Rossi arról beszélt, egyelőre nem tudja megemészteni, hogy ilyen nagy különbségű vereséget szenvedett a csapata.

marco rossi
Marco Rossi (Fotó:MTI/Szigetváry Zsolt)

„Kevés mondanivalóm lehet ezek után... Amikor ilyen ellenféllel mérkőzünk, amely ilyen minőséget képvisel, mint Anglia, amely az Eb-n látott portugáloknál és franciáknál is erősebb jelenleg, csak abban bízhatunk, az ellenfelünk kifog egy rossz napot, mi pedig mindent jól csinálunk. Az első félidőben még jobban játszottunk, de már akkor is voltak technikai hibák, amik a második félidőben megsokasodtak. Az első gól után megnyúltunk, elveszítettük azt a tömör játékot ami előtte megvolt. Fizikailag és technikailag is fölénk nőttek. Nagyon csalódott vagyok az eredmény miatt és amiatt is, ahogy az első gólunkra reagáltunk” – összegzett a Nemzeti Sport tudósítása szerint Marco Rossi.

A Nemzeti Sport Online kérdésére beszélt az egyéni hibákról, valamint Kecskés Ákos és Bolla Bendegúz csapatba állításáról is.

„Az volt a helyzet, hogy nem maradt választási lehetőségem. Jobb szélső védőben kimondottan szűken voltunk, muszájból meghozott döntés volt, nem számíthattam Botka Endrére, Loic Negóra, Lovrencsics Gergőre. A bizalmam azonban töretlen a tapasztalatlan játékosokkal szemben is. A felelősség az enyém. Akárki hibázik is a csapatból, végső soron mindig én vagyok a felelős, mert a döntés az enyém. Ha újrakezdenénk, ugyanezeket a játékosokat küldeném pályára” – fogalmazott a szakember, aki a folytatásról is szót ejtett, hiszen vasárnap már Albániában kell helyt állnia a csapatnak.

„Holnap új nap kezdődik. Elemezzük a történteket, igyekszünk kijavíítani a hibákat. Az albánoknak több játékosa Olaszországban játszik, van aki Spanyolországban, teát vannak minőségi játékosaik. Tartással kell odamenni, és kiküszöbölni a mostani hiányosságainkat. Ha aegycsapat tartása szétesik, azonnal megmutatkozik az ellenfél erőfölénye. Az angoloknál egy játékos többet ér, mint a magyar csapat teljes kerete. Ettől függetlenül csalódott vagyok, nem tudom megemészteni ezt a vereséget, ki lehet kapni, de egy válogatottal ilyen különbséggel nem szabad veszíteni. Egy-egy gól után is össze kell tartani, mert ez így súlyosabb mint önmagában.”

Arról is kérdezték, kikre számíthat a következő mérkőzéseken, hogyan látja, milyen állapotban vannak egyes játékosai.

„Szoboszlai Dominik hatvan percig jól játszott, utána elfáradt, de mire elfáradt a mérkőzés már elveszett, ezért döntöttem úgy, hogy adok még neki játékpercet. Botka Endrét ha most játszottam volna, az kockázatos lett volna a jövőre nézve, de vasárnap , ha minden igaz már számíthatunk rá. Kleinheisler László kapott egy ütést, de nem emiatt cseréltük le.”