Fotó: Henning János

A Sepsi OSK 1–0 arányú vereséget szenvedett szerda este a Kolozsvári CFR csapatától a sepsiszentgyörgyi stadionban a Román Kupa negyeddöntőjében, így az Alin Minteuan irányította labdarúgók jutottak a legjobb négy közé.

A mérkőzést tűzijáték vezette fel annak tiszteletére, hogy a piros-fehérek egy fordulóval az alapszakasz vége előtt bejutottak az élvonalbeli bajnokság felsőházi rájátszásába. Fagypont körüli hőmérsékletben mintegy 2500 néző követte a helyszínen a találkozót, és bár az első félidőben a házigazdák játszottak mezőnyfölényben, a helyzeteket nem sikerült gólra váltaniuk.

A szünet után egy védelmi hibát kihasználva a vendégek Valentin Costache révén megszerezték a vezetést, és a folytatásban hiába zúgott a Mindent bele!, a piros-fehérek nem tudtak élni az egyenlítési lehetőségekkel. A CFR idénybeli harmadik kupamérkőzését is kapott gól nélkül húzta be, a Sepsi OSK pedig negyedik nekifutásra sem tudta legyőzni a kincses városbeli együttest. (miska)