Fotó: sepsi-sic.ro

A papírformának megfelelően az alapszakasz legjobb négy csapata lépett tovább a női kosárlabda-bajnokság 2017-18-as idényének elődöntőibe.

A két győzelemig tartó negyeddöntőkben csak egy igényelt mindent eldöntő harmadik meccset: a szatmárnémetiek a hazai botlást (71-82) követően kétszer is legyőzték a temesváriakat (68-50 és 63-53) és továbbléptek.

A többi párosításban két-két mérkőzés után döntés született: Sepsi SIC–Gyulafehérvár 96-44 és 93-57, Brassói Olimpia–Aradi ICIM 73-66 és 74-66, Kolozsvári U–Alexandria 72-71 és 78-75.

A döntőbe jutásért: Sepsi SIC–Kolozsvári U 97-69 és Szatmárnémeti–Brassó 101-60. Ezúttal is két győzelemig játszanak, csütörtökön Kolozsvárott és Brassóban csapnak össze a csapatok. Amennyiben hazai sikerek születnek, úgy vasránap ismét Sepsiszentgyörgyön és Szatmárnémetiben lépnek pályára.

Az 5-8. helyezetteknél: Arad–Temesvár 57-65 és Alexandria–Gyulafehérvár 98-64. A két győzelemig tartó sorozatok Temesvárott és Gyulafehérvárott folytatódnak, az esetleges harmadik összecsapásokra Alexandrián (április 14.) és Aradon (április 15.) kerül sor.

A férfiaknál két értékcsoportban folytatódik a küzdelem. Az 1-6. helyezetteknél nincs már veretlen, de még nyeretlen sem az eddigi négy fordulóban. Heti két-két meccsel folytatják, csakúgy mint a második értékcsoportban, utóbbi két legjobbja, minden bizonnyal a Craiova és a Galaci Phoenix a rájátszásban lesz érdekelt.