Fotó: hirmondo.ro

Nem volt egy súlycsoportban a címvédővel a szatmárnémeti női kosárlabda-csapat, a Sepsi Arénában megrendezett bajnoki döntő első két összecsapását fölényesen nyerték a házigazdák: 76-46 és 71-51. A három győzelemig tartó sorozat április 26-án és – ha még szükséges 27-én is – Szatmárnémetiben folytatódik, de a szakemberek és az eddig mutatott forma szerint nem lesz negyedik mérkőzés.

Kolozsvárott gazdára leltek az idény bronzérmei: a hazai 86-70 után a brassóiak a kincses városban is legyőzték az U-t (76-72) és, akárcsak tavaly, ezúttal is a harmadik helyen zártak.

Két helyosztón is döntés született, az Aradi ICIM hazai pályán 71-45-re, majd idegenben 84-65-re verte a gyulafehérvári alakulatot és a 7. pozíciót szerezte meg.

Az 5. helyet a temesváriak szerezték meg, miután 96-62-re, majd 70-43-ra verték az Alexandriát.

Az egyetlen búcsúzó a Marosvásárhelyi Sirius KK.

A férfiaknál befejezéshez közeledik a középszakasz, amelyből két forduló maradt hátra. A legutóbbi eredmények: Kolozsvári U-BT – Pitesti-i BCMU 90-81, Nagyszebeni ESK – Nagyváradi MSK 93-92, Buk. CSM Steaua – Temesvári MSK 84-81.

Az állás: 1. Nagyszeben 53 pont, 2. U-BT 52p, 3. CSM Steaua 51p, 4. Nagyvárad 50p, 5. Temesvár 48p, 6. Pitesti 44p.

Egyelőre csak a pitesti-ek hatodik helye biztos, előttük még változhat a sorrend. Az utolsó két forduló műsora: Pitesti – CSM Steaua, Nagyvárad – Kolozsvár, Temesvár – Nagyszeben, Nagyszeben – Kolozsvár, Temesvár – Pitesti, CSM Steaua – Nagyvárad.

A rájátszás mezőnyét a Galaci Phoenix (46 pont) és a Craiova (44p) egészíti ki, előbbiek az 1-6 csoport második helyezettjével, utóbbiak pedig annak győztesével játszanak három győzelemig.