A háromszoros Román Kupa-győztes és címvédő Sepsi-SIC a csütörtöki vereség után fel tudott állni a padlóról, és folyamatosan javuló játékának köszönhetően, fantasztikus véghajrát produkálva 85–76 arányban győzött a 2017–2018-as szezon döntőjének negyedik mérkőzésén, amivel idegben 3–1-re nyerte meg a Szatmárnémeti VSK elleni párharcot, és csapatunk újra ott van a romániai női kosárlabda trónján.

Fotó: Miska Brigitta

A Zoran Mikes irányította együttes 2016 és 2017 után zsinórban harmadik bajnoki címét szerezte meg, s a 2015–2016-os szezon után, a kupa és a bajnokság megnyerésével másodszor duplázott. Akárcsak az elmúlt két évben, a Szent György Napok többek között a megyeszékhelyiek és a Sepsi-SIC többek közös ünnepe lett, így hát Isten éltessen, Sepsiszentgyörgy. Szép volt, lányok! Gratulálunk, Sepsi-SIC!

Előzményként el kell mondanunk, hogy a zöld-fehérek hazai környezetben két magabiztos győzelemmel indították a döntőt, ám az első szatmári meccsen sokat hibázva, 68–60-ra kaptak ki. Innen folytatódott a VSK elleni küzdelem.

A csütörtöki vereség után még mindig a Sepsi-SIC vezette az egyik fél két győzelméig tartó párharcot, mégis Zoran Mikes tanítványai kezdték idegesebben a meccset. A zöld-fehérek sokat tévedtek mind támadásban, mind védekezésben, és emiatt a 4. percben már négypontos hátrányban voltak. Mijovic és Gördi-Părău kosarainak köszönhetően a címvédő feljött egy pontra (7–6), ám a szatmáriak gyorsan válaszoltak (9–6). Amíg a háromszékiek csak büntetőből voltak eredményesek, addig a házigazdák szórták a kosarakat, és a 7. percben már kétszer annyi pontot szereztek, mint a SIC-es lányok (14–7). Lassan javult a mieink játéka, s Mijovic és Stoenescu tripláival újra karnyújtásnyira voltak a VSK-tól (17–15). Hazai időkérés után felpörögtek az események a pályán, itt is, ott is született kosár, az első negyed eredményét pedig Mijovic állította be, miután a játékrész végét jelző dudaszó előtt szerzett egy hárompontost (23–21). A következő szakasz elején ő egyenlített (23–23), de egy 9–0-ás részsikerrel meglépett a Szatmárnémeti (32–23).

A 14. percben 11 pontos hátrányban volt a címvédő (36–25), s egyre távolabbinak tűnt a bajnoki arany... A szentgyörgyi lányok nem adták fel a küzdelmet, s támadásról támadásra közelebb kerültek vendéglátóikhoz.

A félidő hajrájában Marshall hárompontos kosarával 40–38-ra alakult az állás, majd Mijovic kosara zárta az első 20 perc küzdelmét (40–40).

A szünetről egy határozottabb Sepsi-SIC tért vissza, s Mijovic triplája megadta az alaphangot a harmadik negyedbeli küzdelemhez (40–43). Pár támadással később már héttel ment a címvédő (40–47), Marius Dobă pedig időt kért, s Green hárompontosával a 28. percben 55–58 volt az állás. A következő másodpercek a szentgyörgyiekről szóltak, ám a negyed végén a hazaiak remekeltek (61–65). Az utolsó tíz perc első pontjait büntetőből szerezték a csapatok (63–67), majd egy jó sorozat végén a szatmáriak átvették a vezetést (68–67). Zöld-fehér időkérés után Marshall két pont távolságra dobta csapatát (68–70), ám a remekelő Solopova ismét egálra hozta a mérkőzést (70–70).

Az utolsó öt percen belül járt már a meccs, amikor Marshall triplájával hét pontra nőtt a mieink előnye (71–70), s a végjátékra ádáz csata alakult ki a pályán. A 38. percben Solopovának köszönhetően a VSK feljött négy pontra (76–80), a folytatásban mindkét alakulat kosarasai kapkodtak, ám a szentgyörgyi lányok a kulcsfontóságú pillanatokban mégis jobban összpontosítottak, és végül nagyon fárasztó mérkőzés után 76–85 arányban behúzták a döntő negyedik összecsapását, ami egyben azt is jelentette, hogy összesítésben 3–1-gyel nyerték meg a Szatmárnémeti VSK elleni párharcot, megszerezve a Sepsi-SIC és a sepsiszentgyörgyi kosárlabdasport harmadik élvonalbeli bajnoki aranyát.

A második szatmári találkozó legeredményesebb játékosát a hazai csapat adta, hiszen Solopova 23 pontig jutott, de csapatából ketten – Green (13 pont, 11 lepattanó) és Denson (12 pont, 11 lepattanó) – is dupla duplával zárták a meccset.

A háromszoros Román Kupa győzelem mellett most már a háromszoros bajnok Sepsi-SIC legjobbja Marshall lett, aki 22 ponttal járult hozzá együttese pénteki sikeréhez. A tegnap esti diadalhoz még kellett Gödri-Părău 20 és Mijovic 19 pontja is, ám a fantasztikus szatmári sikerhez kellett a zöld-fehérek csapatjátéka, hihetetlen küzdeni tudása, fegyelmezettsége és óriási győzni akarása is.

Szép volt, lányok, és gratulálunk a harmadik bajnoki címhez!

Kosárlabda női Nemzeti Liga, döntő – 4. mérkőzés: Szatmárnémeti VSK–Sepsi-SIC 76–85 (23–21, 17–19, 21–25, 15–20). Szatmárnémeti, Both Katalin Sportterem. Mintegy 600 néző, köztük egy maroknyi székely légiós. Vezette: Ciprian Stoica, Sorin Drugau, Bertalan István. Szatmárnémeti VSK: Green 13/9, Sfârlea, Mandache 16/6, Denson 12, Solopova 23/3 (cserék: Uiuiu, Oláh, Kádár, Szmutku, Harrison 10, Lazăr, Baltić 2). Edző: Marius Dobă. Sepsi-SIC: Webb 11/3, Marshall 22/6, Mijović 19/9, Gödri-Părău 20, Neagu 2 (cserék: Kilin, Hamilton-Carter 3, Džankić, Kress 3, Kovács, Stoenescu 4/1, Huțanu). Edző: Zoran Mikes.