Újabb lépést tett az élvonalban maradás fele a Sepsi OSK, miután szombaton Yasin Hamed és Fülöp István góljával megérdemelt 2–1 arányú győzelmet aratott az FC Voluntari vendégeként az Anghel Iordănescu Stadionban az alsóházi rájátszás 9. fordulójában.

Fülöp István öt gólt szerzett ebben az idényben. Fotó: Henning János

Már a mérkőzés kezdetén felhangzott a Hajrá, Szentgyörgy!, hiszen egy közel száz fős Székely Légió kísérte el a szentgyörgyi csapatot, és az utolsó sípszóig biztatta az ezúttal zöld mezben pályára lépő játékosokat. Tapogatózva kezdte a találkozót az Eugen Neagoe irányította együttes, a házigazdák többet birtokolták a labdát, a 9. percben pedig közel álltak a gólszerzéshez, viszont Daniel Benzar szabadrúgását követően Lucian Cazan fejese néhány centivel a keresztléc felett húzott el. Az FC Voluntari nem tudta kihasználni mezőnyfölényét, és a szentgyörgyiek már az első helyzetüket gólra váltották, a 16. percben Ibrahima Tandia passzolt nagyszerűen a három védő mögül kilépő Yasin Hamed elé, aki a kapus mellett, higgadtan a bal alsóba gurított (0–1). Ez volt a 18 éves középpályás első találata a Sepsi OSK mezében.

Nem sokkal később megduplázta előnyét a vendég csapat, Daisuke Sato szerzett labdát, majd kiválóan beívelt baloldalról a büntetőterületen belül jól helyezkedő Fülöp István irányába, aki kapásból egy határozott lövéssel vette be Dragoș Balauru kapuját, esélyt sem adva az Ilfov megyeiek hálóőrének (0–2).

A 27 éves labdarúgó ötödször volt eredményes az idényben. A folytatásban biztonsági játékra váltott a háromszéki gárda, inkább a védekezésre koncentráltak, így a házigazdáknak a 40. percben mindössze egy távoli lövésre futotta, de Laurențiu Marinescu próbálkozása elkerülte Niczuly Roland kapuját. A kézdivásárhelyi hálóőrnek az első félidőben egyszer sem kellett védenie, hiszen az Ilfov megyei csapatnak egyetlen kapu területére tartó lövése sem volt. A hazaiak trénere, Adrian Mutu eltiltás miatt csak a lelátóról követhette figyelemmel, hogy labdarúgói 21 perc alatt kétgólos hátrányba kerültek.

A második félidőben az egyenlítés reményében magához ragadta az irányítást az FC Voluntari, ám elképzelések nélküli támadójátékukkal képtelenek voltak átverni a háromszékiek szervezett és határozott védelmét. Niczuly kapusnak a második játékrészben mindössze kétszer akadt dolga: előbb Cosmin Achim lövését, majd Ionuț Voicu próbálkozását védte magabiztosan. A 79. percben Albert Dalmau Martínez a büntetőterületen belül szabálytalankodott az épp fejelni igyekvő Voicu ellen, így a játékvezető tizenegyest ítélt, amelyet Marinescu magabiztosan értékesített (1–2). Néhány perccel később a házigazdák emberhátrányba kerültek, a 84. percben Cazan megkapta második sárga lapját, és kiállították, így az Ilfov megyei gárdának nem maradt esélye az egyenlítésre. A mérkőzés után a Székely himnusz is felcsendült a stadionban.

Újabb győzelmével a Sepsi OSK megelőzte az Ilfov megyei együttest, vagyis felléptek az alsóházi rájátszás harmadik helyére. A piros-fehér mezes csapat a playoff 10. és 11. fordulójában is hazai pályán játszik, kedden 18.30 órától a Temesvári Poli, majd pénteken 18 órától a Bukaresti Juventus látogat a sepsiszentgyörgyi stadionba.

Fotó: Facebook/Sepsi OSK

„Nincs különösebb titkom arra, hogy a playoutban jól szerepel a csapat, inkább azt mondanám, hogy a munkának és a komolyságnak megszületett az eredménye, persze egy kis szerencse is kellett, hiszen olyan játékosokat tudtam kiválasztani, akiknek van karakterük és minden mérkőzésen a lehető legtöbbet hozzák ki magukból. Úgy gondolom, hogy egy kicsit nagyobb odafigyeléssel maradhattunk volna veretlenek, de ilyen a futball, az előző fordulóban a megengedettnél több hibát követtünk el, a labdarúgók is nagyon szomorúak voltak, de ezzel a győzelemmel javítottunk. Nem lesz könnyű a következő két mérkőzésünk, viszont mindent megteszünk, hogy a lehető legtöbb pontot gyűjtsük. A jó eredményeket a közönségünk is megérdemli, hiszen úgy gondolom, a szurkolótáborunk az országban a legjobb három között van, megérdemlik, hogy a következő szezonban is élvonalbeli csapatnak szurkolhassanak” – mondta a mérkőzés után Eugen Neagoe vezetőedző.

Labdarúgó, I. liga, alsóházi rájátszás, 9. forduló: FC Voluntari–Sepsi OSK 1–2 (0–2).

Voluntari, Anghel Iordănescu Stadion, mintegy 1500 néző. Vezette: Andrei Florin Chivulete (Bukarest). FC Voluntari: Balauru – Bucurică, Cazan, Achim, Pleașcă – Sânmărtean (Novac, 30.), Lazăr – D. Benzar (Pârcălabu, 46.), Marinescu, Deac (Voicu, 69.) – Bălan. Vezetőedző: Adrian Mutu. Sepsi OSK: Niczuly – Dalmau, Viera, Ursu, Sato – Ghinga, Petrovic – Oliveira (Ross, 73.), Fülöp, Hamed (Dima, 86.) – Tandia (Kuku, 60.). Vezetőedző: Eugen Neagoe. Gólszerzők: Marinescu (81. – tizenegyesből), illetve Hamed (16.), Fülöp (21.). Sárga lap: Pârcălabu (77.), Cazan (82., 84.), Balauru (85.), illetve Fülöp (80.). Kiállítva: Cazan (84.).

8. Juventus      3          1          5           5–13  16

A 10. forduló: * playoff: Jászvásári Poli–Craiova (május 18., 20.45 óra), FCSB–Astra Giurgiu (május 20., 20.45 óra), Kolozsvári CFR–FC Viitorul (május 20., 20.45 óra) * playout: Sepsi OSK–Temesvári Poli (kedd, 18.30 óra), Bukaresti Juventus–Dimano (kedd, 21 óra), FC Botoșani–Concordia Chiajna (szerda, 18.30 óra), Medgyesi Gázmetán–FC Voluntari (csütörtök, 20.45 óra).

Jovanovski érkezett, Chiriță távozott

A szentgyörgyi klub pénteken egy kapus érkezését és egy fiatal középpályás távozását jelentette be közösségi oldalán. „A Sepsi OSK csapatában folytatja pályafutását Marko Jovanovski. A 29 esztendős macedón hálóőr a bajnoki idény végéig szóló szerződést írt alá a klubunkkal, plusz egy év hosszabbítási opcióval. Sok sikert kívánunk neki a piros-fehér színekben. Ugyanakkor közös megegyezéssel szerződést bontott Alexandru Chiriță középpályás és a Sepsi OSK. Ezúton is szeretnénk megköszönni a klubért tett eddigi erőfeszítéseit, és egyben sok sikert kívánunk további pályafutásához” – olvasható a közleményben.

Marko Jovanovski az idény hátralévő részében erősíti a piros-fehéreket

A 186 centiméter magas kapus megfordult a Rabotnicki, a Vardar Szkopje, a Teteks Tetovo, a Pelister Bitola és a Shkendija Tetovo csapatában is, utóbbival 2016-ban Macedón Kupa elsőséget ünnepelhetett, illetve egy idényben a ciprusi élvonalban is szerepelt az Ethnikos Achna FC együttesében. Idén márciusban a román másodosztályban érdekelt Nagyváradi Luceafărul szerezte meg Jovanovski játékjogát, így a Bihar megyei gárdától érkezett Sepsiszentgyörgyre.

A 21 éves Chiriță tavaly novemberben csatlakozott a piros-fehér mezesekhez. A támadó középpályás 2016 augusztusában a bajnoki címre esélyes Kolozsvári CFR alakulatához igazolt, majd a több játéklehetőség reményében a szentgyörgyi csapathoz igazolt. Chiriță öt hónap elteltével a több játéklehetőség érdekében távozni kényszerült, korábban játszott a francia Ajaccio, a Dinamo II. és a Petrolul Ploiești színeiben is.