Gólhelyzetekben gazdag mérkőzésen, megérdemelt, 2–0 arányú győzelmet aratott a Sepsi OSK hétfő este az esélyesebbnek tartott Dinamo ellen a sepsiszentgyörgyi stadionban az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság alsóházi rájátszásának 7. fordulójában.

Eugen Neagoe csapata telt ház előtt folytatta veretlenségi sorozatát, a mérkőzés végén pedig – ahogy arra számítani lehetett – a bukaresti ultrák a megyeszékhelyi stadionban balhéztak.

Fotó: Henning János

A meccskezdést jelző sípszó előtt közel 4500 torokból hangzott fel az Itthon vagyunk! kiáltás, amire a fővárosi ultrák magyarokat sértő rigmusokkal próbáltak válaszolni, de ezt a hazai közönség nemes egyszerűséggel tapssal „jutalmazta”, majd a Székely Légió egy molinót húzott ki, rajta Jobban tudom szeretni szülőföldem, mint gyűlölni ellenségeinket! felirat volt olvasható.

Forrás: Facebook – TrollFoci

A találkozó első perceiben nem történt említésre méltó, viszont a 10. percben a Dinamo már feljegyezhette első kapura lövését, miután Dan Nistor távolról próbálkozott, de Niczuly Roland magabiztosan védett. A folytatásban a szentgyörgyiek közel álltak a gólszerzéshez, Fülöp István bal oldali beadását Sebastian Ghinga továbbította a kapu felé, azonban Ricardo Grigore a gólvonalról mentett. A 25. percben a fővárosiak veszélyes ellentámadást vezettek, Robert Moldoveanu passzolt Segiu Hanca elé, aki a hosszú sarokra célzott, viszont a labda néhány centivel elkerülte a kapufát.

Nem sokkal később a piros-fehérek talpra ugrasztották a közönséget, miután Marko Simonovski beívelését a középen érkező Ibrahima Tandia könnyedén a jobb alsóba lőtte, esélyt sem adva Jaime Penedo kapusnak (1–0).

Szünet után a Sepsi OSK növelhette volna előnyét, viszont Tandia jól helyezett lövését szögletre tolta Penedo, majd az ezt követő pontrúgásnál a jól helyezkedő Milovan Petrovic bombázott néhány méterről a kapu fölé. A mezőnyfölényben játszó szentgyörgyiek Tandia és a csereként beálló Alejandro Gorrin révén számos gólhelyzetet alakítottak ki, viszont a fővárosiak kapusa is kiválóan védett. A hajrához közeledve egyenlíthetett volna a Dinamo, de Niczuly bravúrral védte Moldoveanu két próbálkozását is, megmentve csapatát a kapott góltól. A 87. percben Iulian Dima tizenegyest ítélt a házigazdák javára, miután Penedo szabálytalankodott Gorrin ellen, viszont a partjelző közbelépésére rögtön eltörölte és sárga lappal büntette a spanyol középpályást.

A rendes játékidőt követően ötperces hosszabbítást ítélt a játékvezető, ami az elmúlt meccsek alatt több alkalommal is kedvezőtlenül alakult Eugen Neagoe csapata számára, de ezúttal megúszták kapott gól nélkül, sőt, Tandia egy ellentámadás végén megszerezte csapata második találat is (2–0).

Ez volt a francia-mali csatár idénybeli negyedik gólja. Nem ért véget incidensek nélkül a mérkőzés, majd 11 perc hosszabbítás után megérdemelten győzött a háromszéki csapat, amely sikerével feljött az alsóház harmadik helyére, előnye négy pont az osztályozós és kieső helyeken álló riválisaival szemben. A piros-fehérek hétfőn 18 órától a sepsiszentgyörgyi stadionban lépnek pályára a Concordia Chiajna ellen.

Labdarúgó I. liga, alsóházi rájátszás, 7. forduló: Sepsi OSK–Dinamo 2–0 (1–0).

Sepsiszentgyörgy, városi Stadion, mintegy 4500 néző. Vezette: Iulian Dima (Bukarest). Sepsi OSK: Niczuly – Sato, Viera, Obšivač, Dalmau – Petrovic, Ghinga (Gorrin, 71.) – Hamed (Dima, 79.), Fülöp, Tandia – Simonovski (Kuku, 55.). Vezetőedző: Eugen Neagoe. Dinamo: Penedo – Corbu, Maric, Grigore, Olteanu – Hanca (Gheorghe, 81.), Mahlangu, Nistor – Moldoveanu, Popa (Nemec, 64.), Pesic (Salomao, 46.). Vezetőedző: Florin Bratu. Gólszerző: Tandia (30., 90+2.). Sárga lap: Ghinga (9.), Simonovski (40.), Petrovic (86.), Gorrin (87.), Fülöp (90+3.), illetve Hanca (12.).

Zászlót loptak a Dinamo-szurkolók

Ha a Dinamo játszik, akkor a szurkolói rendbontás sem hiányozhat. A játékvezető a rendes játékidőt követően öt perccel hosszabbított, majd ahogy Tandia megszerezte házigazdák második találatát is, egy fekete pólós szurkoló berohant a pályára, kezében egy magyar zászlóval, és a Dinamo-szurkolók fele vette az irányt. A rendfenntartó szervek nem álltak a helyzet magaslatán, nagy kínok árán, csak többen tudták földre vinni, majd a lobogót letették a földre.

Időközben a fővárosi szurkolók több helyen is átszakították a kertet, beugrottak az atlétikapályára és megkaparintották a zászlót. A biztonságiak a mérkőzés során többször is a magyarokat sértegető bukaresti ultrák ellen könnygázt is bevetettek a visszaszorításuk érdekében. A Székely Légió egyik tagjának beszámolója szerint a zászlótolvaj a mérkőzést megelőzően mozgássérültnek tette magát és kerekesszékben jutott be a stadion területére, majd a gólörömöt kihasználva trófeát szerzett a bukarestieknek.

Kedden már döntést is hoztak a zászlótolvaj ügyében, Adrian Stoian ezredes, a brassói csendőrség bevetési egységének szóvivője elmondta, a szurkolót ezer lejes pénzbírsággal sújtották és tizenkét hónapig nem teheti be a lábát a futballstadionokba.

Mestermérleg

Florin Bratu: „Minden mérkőzés más. Azt gondolom, hogy a labdarúgók hozzáállásával nem volt gond, ezért nem is tudom őket megdorgálni. Nem használtuk ki a helyzeteinket, a befejezésnél rendre hibáztunk. Szerintem egy szép mérkőzést láthattak a szurkolók két támadószellemű csapat között. Ez a találkozó akár a felsőházi rájátszásba is beillett volna, mert láthattunk a playoffban olyan meccseket, ami sokkal alacsonyabb színvonalú volt. Sajnálatos, hogy a mérkőzés végén megtörtént ez az incidens.”

Eugen Neagoe: „Mindkét csapatnak gratulálok a pályán mutatott játékért, és persze a szurkolóknak is, mert fantasztikusak voltak. Úgy gondolom, hogy az alsóházi rájátszásban nekünk van a legjobb szurkolótáborunk, és ilyenkor sajnálom, hogy nem nagyobb a stadion, mert biztos vagyok benne, sokkal több labdarúgás-kedvelő jönne a mérkőzéseinkre. A győzelmünk teljes mértékben megérdemelt, persze a fővárosi csapatnak is voltak veszélyes helyzeteik, de nekünk is volt lehetőségünk még több gólt szerezni. Remélem, az élvonalban maradást úgy valósítjuk meg, hogy közben veretlenek maradunk. A fővárosi szurkoló gesztusa nagyon csúnya volt, ellopott egy zászlót és átszaladt a pályán, ezzel pedig egy kiváló mérkőzés utolsó perceit tette tönkre.”

8. Juventus      3          1          3            5–8    16

A 8. forduló (május 4–7.): * playoff: FC Viitorul–Astra Giurgiu, Kolozsvári CFR–Craiova, Jászvásári Poli–FCSB * playout: Temesvári Poli–FC Voluntari, Bukaresti Juventus–FC Botoșani, Megyesi Gázmetán–Dinamo, Sepsi OSK–Concordia Chiajna.