Az FC Voluntari és a Temesvári Poli után a Bukaresti Juventus is térdet hajtott a Sepsi OSK előtt, amely hat nap alatt zsinórban harmadik mérkőzésén is begyűjtötte a három pontot, ezúttal 2–1 arányban a sereghajtó fővárosi csapatot is legyőzte a sepsiszentgyörgyi stadionban az alsóházi rájátszás 11. fordulójában.

A piros-fehérek a playoutban hatodik sikerüket ünnepelhették, így nagyon közel kerültek az élvonalban maradáshoz.

Fotó: Henning János

Az Eugen Neagoe irányította csapat bár a Bukaresti Juventus ellen nem telt ház előtt lépett pályára, a biztatásra és a szurkolásra nem lehetett panasza, hiszen a Székely Légióban ezúttal az FC DAC 1904 Dunaszerdahely, az FC Videoton, az Újpest FC szurkolói is jelen voltak, valamint Csíkszeredából és Székelyudvarhelyről is érkeztek labdarúgás-kedvelők a mérkőzésre.

A házigazda jól kezdte a meccset, a 6. percben Ibrahima Tandia szöglete után, ha nehezen is, de felszabadítottak a vendégek, viszont a kipattanóra a 28. születésnapját ünneplő Fülöp István csapott le, aki Ciprian Petre mellett elhúzta a labdát, majd a tizenhatos vonaltól a bal alsóba helyezett (1–0). Fülöp idénybeli nyolcadik gólját szerezte, sőt, az utóbbi három mérkőzésen négy találatot jegyzett. A folytatásban a piros-fehérek a vezetés tudatában kiengedtek, így a Juventus a 16. percben egyenlített, az első kapura lövését gólra váltotta. Liviu Băjenaru végezhetett el szabadrúgást bal oldalról, amit Mihai Leca fejelt a bal alsóba, Niczuly Roland pedig hiába nyújtózkodott, nem tudott hárítani (1–1).

A Sepsi OSK mezőnyfölényben játszott, és a labdát is többet birtokolta, viszont a kidolgozott gólhelyzetek befejezésénél pontatlanok voltak, előbb Fülöp közeli próbálkozását védte Andrei Drăghia, majd Yasin Hamed fejelt jó helyzetből néhány centivel mellé.

A szünetet követően is a háromszéki csapat játszott veszélyesebben, az 51. percben pedig újabb gólt szerezhettek volna. Fülöp szabadrúgását Drăghia hatalmas bravúrral védte, a kipattanót a senkitől sem zavartatott Sebastian Ghinga rúgta erőtlenül kapura, viszont Walace az utolsó pillanatban a gólvonalról szögletre mentette. A szögletet Fülöp középre ívelte, a jól helyezkedő Ionuț Ursu pedig a hálóba bólintotta, ismét vezetéshez juttatva a házigazdákat (2–1). Ez a találat nyerőnek is bizonyult, hiszen a továbbiakban inkább a védekezésre koncentráló Sepsi OSK csírájában elfojtotta a fővárosi együttes támadásait, így a bukarestiek a gólt leszámítva több kapura lövést nem hoztak össze.

A szentgyörgyiek az utóbbi három mérkőzésükön nem találtak legyőzőre, és feljöttek a playout második helyére, a folytatásban pedig május 24-én, csütörtökön a Medgyesi Gázmetán vendégeként lépnek pályára.

„Tudtuk, nehéz meccsünk lesz a Juventus ellen, hiszen nekik ez volt talán az utolsó esélyük arra, hogy életben tartsák az élvonalban maradási esélyüket. Nagyon boldog és elégedett vagyok, hiszen ezek a csodálatos labdarúgók nagyon erős csapatot alkottak a téli felkészülés után. Bár 2–1-re győztünk, azt gondolom, nagyon sok gólhelyzetünk volt, látványos pillanatokban is lehetett részük a nézőknek, viszont nem tudtunk újabb találatokat szerezni. Rögzített helyzetnél elkövettünk egy hibát, a játékkedv pedig utána kicsit alábbhagyott az első félidőben. A születésnapos Fülöpnek ajánljuk ezt a győzelmet, nagyon jól játszott, akárcsak más meccseken, nagyon értékes játékos, aki sokszor húzza maga után a csapatot. Most nagyon jól vagyunk, viszont még van három mérkőzésünk, a célunk pedig az alsóházi rájátszás második helye” – mondta a mérkőzés után Eugen Neagoe.

Labdarúgó I. liga, alsóházi rájátszás, 11. forduló: Sepsi OSK–Bukaresti Juventus 2–1 (1–1).

Sepsiszentgyörgy, MSC Stadion, mintegy 3000 néző. Vezette: Iulian Călin (Ștefănești). Sepsi OSK: Niczuly–Sato (Oliveira, 82.), Ursu, Viera, Dalmau–Petrovic, Ghinga–Hamed (Dima, 70.), Fülöp, Tandia– Hadnagy (Simonovski, 60.). Vezetőedző: Eugen Neagoe.

Juventus: Drăghia–Kardes (Neacșu, 83.), Walace, Leca, Ștefan–Băjenaru, Simion, Ciobanu–Nicoară (Constantinescu, 59.), Drăghici, C. Petre (Balgiu, 66.). Vezetőedző: Marius Baciu.

Gólszerzők: Fülöp (6.), Ursu (52.), illetve Leca 16.

Sárga lap: Viera (84.), Niczuly (90+4.), illetve Leca (45.), C. Ene (cserepadon).

8. Juventus        3          1          7            6–17  16

Playout, 12. forduló (május 22–24.): Bukaresti Juventus–Concordia Chiajna, Dinamo–FC Voluntari, Medgyesi Gázmetán–Sepsi OSK, FC Botoșani–Temesvári Poli.