Dele Alli joggal mosolyog: két góljával a meccs legjobbja volt, a Tottenham pedig egy klasszissal jobb volt a RealnálFotó: Adrian Dennis / AFP

Két slágermeccsből is lehetett szemezgetni szerda este, a Real Madrid Londonban a Tottenham vendégeként, a Manchester City pedig a Napoli otthonában lépett pályára. Az utóbbi években viszonylag háttérbe szoruló angol csapatok ezúttal jelezték, a tavaszi végjátékban is érdemes lesz számolni velük, hiszen a Spurs és a City is szép játékkal, jó meccsen múlta felül nagynevű ellenfelét. A játéknap magyar szereplői felemás élményekkel gazdagodtak.

A H jelű csoport csúcsrangadója ígérte a legnagyobb izgalmakat szerda este, hiszen a Real Madrid londoni vendégjátékán nagy eséllyel a csoportelsőség kérdése is eldőlhetett. Nem kezdte a legjobban a szezont a BL-címvédője, igaz a bajnoki bukdácsolások mellett veretlenül menetelt eddig az európai kupaporondon, legutóbb épp a Tottenhammel ikszelve.

A telt házas Wembley-ben ezúttal az első percektől kezdve a Spurs akarata érvényesült, noha többet birtokolták a labdát Ronaldóék, esetenként pedig egészen közel kerültek Lloris kapujához. A gyorsan kontrázó, sokszor egyérintős megoldásokat alkalmazó Tottenham azonban nagyobb veszélyt jelentett a madridi kapura, egy harcos Kane-labdaszerzés után pedig Dele Alli kotorta be Trippier beadását a 27. percben: 1-0.

A második játékrészben is a fiatal angol nevét skandálta a hazai közönség, miután két nagyszerű csellel elfektette Casemirót, és Sergio Ramoson megpattanó lövése ismét a madridi hálóban landolt: 2-0. A félidő derekán próbált kapaszkodni a címvédő, de egy szöglet utáni kavarodás végén Ramos az előtte álló Ronaldóba bikázta a labdát, pedig a kapu tárva-nyitva állt előtte. A Tottenham hibátlan napot fogott ki, rögtön megtorolta a Madrid kihagyott ziccerét, egy tankönyvbe illő, Alli–Kane–Eriksen-kontra után a dán irányító döntötte el a párharcot: 3-0. Cristiano Ronaldónak még összejött a 3-1-es szépítés, ezzel egyelőre biztosan ő áll a góllövőlista élén, de a játék minden elemében ellenfele fölé nőtt az angol együttes – és a szerencsével sem állt hadilábon –, ezzel a nagyszerű sikerrel pedig biztosan megérik a BL-tavaszt.

Nápolyi dráma öt felvonásban

Maurizio Sarri, a Napoli rutinos mestere nyilatkozta azt a csapata számára sorsdöntő meccs előtt, hogy az UEFA igazán megengedhetné, hogy például a 21. perccel kelljen elkezdeni a találkozót, mert a meccsek első negyedét félelmetesen jól kezdi Pep Guardiola Manchester Cityje ebben a szezonban. Nos, az UEFA nem hallgatott a szemüveges vezetőedzőre, de a dél-olasz gárda értette a lényeget, hiszen nem engedte labdához a manchesterieket, egy mintaszerű támadás után pedig Insigne épp a 21. percben szerzett vezetést a hazai szurkolók nagy örömére: 1-0.

A City a szokatlanul álmos kezdés után megrázta magát, és helyzetek sorát alakította ki a nápolyi térfélen. Végül Otamendi fejesével bő félóra játékidő után összejött az egyenlítés. Az 1-1-es eredménnyel már biztos továbbjutónak érezhette magát az angol bajnokság listavezetője. Pláne azok után, hogy a második félidő elején a másik középhátvéd, John Stones is betalált egy beívelést követően: 1-2.

A Napoli nem hagyhatta ennyiben, az akarásnak pedig tizenegyes lett a vége, amit a pocsékul játszó Hamsík, illetve a két hete büntetőt rontó Mertens helyett Allan végzett el vicces, de sikeres mozdulattal: 2-2. Hiába azonban az újbóli egyenlítés, a villámgyors City-támadók a meccs hajrája előtt egy Hamsík által eladott labdát vittek végig, az autóbalesetéből nemrég felépülő Agüero pedig eldöntötte a meccset: 2-3. A hosszabbításban még maradt némi izgalom, de Sterling lapos lövése megadta a kegyelemdöfést: 2-4. A manchesteriek továbbjutottak, a Napoli ellenben harmadik vereségével borzasztó nehéz helyzetbe került.

Egy vereség és egy meglepő iksz

Gulácsi Péter Leipzigje nagy lépést tehetett volna a továbbjutás felé, azonban nem sikerült a portoi bravúr, a portugálok 3-1-es sikerükkel átvették a csoport második helyét a lipcseiektől. Ennél jobb hír számunkra, hogy Sallai Roland egy félidőt játszott csereként az APOEL együttesében, ráadásul a várakozásokkal ellentétben nem vesztes mérkőzésen, hisz a Dortmund csak 1-1-es döntetlenre volt képes hazai pályán jóval gyengébb ciprusi ellenfele ellen, ezzel pedig szinte biztos, hogy tavasszal nem láthatnak BL-meccset a Borussia stadionjában.