Fotók: Henning János

A sepsiszentgyörgyi csapat vereséggel kezdte negyedik élvonalbeli idényét. A piros-fehér mezesek az 1. fordulóban hazai pályán az előző szezon ezüstérmese, a Craiova együttesétől kaptak ki, miután az olténiai gárda a hajrában lesgólt szerezve gyűjtötte be a három pontot.

Néhány szurkoló ezúttal is a stadionon kívülről, zászlókat lengetve és énekelve biztatta a háromszéki csapatot, a mérkőzést megelőzően pedig az egyik kapu mögötti kerítésre egy fekete molinót feszítettek ki, amelyen Új szezon, új remények stb. felirat volt olvasható.

A Sepsi OSK csatár nélkül lépett pályára, így várható volt, hogy a helyzetek befejezésénél problémába ütközhetnek. A házigazdák a kezdő sípszó után lerohanták a vendégeket, Florin Purece beadásai pedig komoly gondot okoztak az olténiai gárda védelmének. A Craiova kapusa, Mirko Pigliacelli az első félórában három bravúros védést is bemutatott, előbb a görög Panagiotisz Deligiannidisz kapáslövését, majd Bogdan Mitrea fejesét és Radoslav Dimitrov távoli próbálkozását is hárította.

Az elképzeléstelenül játszó vendégek nem tudták elhagyni saját térfelüket, a 26. percben pedig Purece egy akrobatikus mozdulattal gólt is szerzett, viszont lesen állt, így a játékvezető érvénytelenítette a találatot. A vendégek első helyzetére a 42. percig kellett várni, Andrei Ivan beadására Valentin Mihăilă érkezett középen, majd néhány méterről kapura lőtt, azonban Niczuly Roland hatalmasat védett.

A második félidőben sem változott a játék képe, ezúttal a Sepsi OSK szögletekből veszélyeztetett. Az 57. percben Adnan Aganović fejjel próbálkozott, viszont Pigliacelli a gólvonalról mentett, ezt megelőzően pedig Deligiannidisz fejelt fölé, majd a csereként pályára lépő Fülöp Loránd próbálkozása volt pontatlan, valamint Purece távoli lövése kevéssel kerülte el a bal alsó sarkot. A vendégek támadásai a cseréket követően megélénkültek, viszont így is váratlanul, a semmiből szereztek a hajrában gólt. Cristian Bărbuț betört a tizenhatos területébe, majd jobb oldalról laposan a kapu elé lőtte a labdát, amelyet a lesről induló Elvir Koljić közelről a hálóba pöckölt.

A mérkőzés vége a játékvezető és a partjelzők téves döntéseiről szólt, hiszen néhány perccel a gólt megelőzően Anass Achahbar lerántásánál Radu Petrescu nem ítélt tizenegyest. A jól játszó házigazdák vereséggel kezdték a szezont, és megszakadt a Craiova elleni pozitív sorozatuk, hiszen a szombati mérkőzést megelőzően a legutóbbi két találkozott győzelemmel zárták.

1. Liga, alapszakasz, 1. forduló: Sepsi OSK–Craiova 0–1 (0–0).

Sepsiszentgyörgy, városi stadion. Vezette: Radu Petrescu (Bukarest).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Bouhenna, B. Mitrea, Ștefan – Deligiannidisz (Nouvier, 76.), Aganović (Kovács, 76.), Vașvari, Purece (Achahbar, 84.) – Carnat (V. Mitrea, 84.), Ștefănescu (Fülöp, L. 46.). Vezetőedző: Leo Grozavu.

Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu (Vătăjelu, 66.), Constantin, Bălașa, Bancu – Nistor, Mateiu (Screciu, 63.), Cicâldău – Ivan (Bărbuț, 86.), Koljić, Mihăilă (Baiaram, 64.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi. Gólszerző: Koljić (88.). Sárga lap: Vașvari (44.), Fülöp L. (65.), Bălașa (7.), Bărbuț (90+3.).

További eredmények: FC Argeș–FC Botoșani 2–3 (gólszerzők: G. Deac 78. – tizenegyesből, Năstăsie 85., illetve Cîmpanu 9., Chindriș 47., M. Roman 73.), FC Viitorul–Aradi UTA 1–1 (gsz.: Iancu 43. – tizenegyesből, illetve Buhăcianu 45.), Astra Giurgiu–FCSB 0–3 (gsz.: Man 33., Tănase 36., Moruțan 90+1. – tizenegyesből).

Svéd csatárt igazoltak

A Sepsi OSK korábbi svéd utánpótlás-válogatott csatárral erősítette meg játékoskeretét. A 25 éves Admir Bajrovic egy évre kötelezte el magát a háromszéki csapattal, egy év hosszabbítási opcióval. A labdarúgó az előző idényben a görög első osztályban szereplő Panetolikosz GFS játékosa volt, ahol 24 bajnoki és 5 kupamérkőzésen kapott lehetőséget. Előbbi versenysorozatban öt gól és két gólpassz, utóbbi kiírásban pedig három gól és egy assziszt volt a mérlege.

„Új csatárral erősödött a csapatunk! Admir Bajrovic személyében új csatárral erősítette meg játékoskeretét a Sepsi OSK. A 25 éves svéd játékos egy évre kötelezte el magát klubunkhoz, egy év hosszabbítási opcióval. Bajrovic legutóbb a görög Panetolikos játékosa volt, de pályafutása során többek között még játszott a svéd Gefle, Östers IF, Ljungskile vagy a norvég Follo FK csapatánál is. Az új játékosunk tagja volt a korosztályos válogatottaknak. Admir, sok sikert kívánunk nálunk!” – olvasható a közleményben.

A 180 cm magas labdarúgó rövid ideig tagja volt a 2015-ben másodosztályt nyerő holland NEC Nijmegen csapatának, majd ezt követően többnyire svéd másod- és harmadosztályú együttesekben játszott, 2019 januárjában pedig a görög élvonalba igazolt. Korábban szerepelt a tizenhét és tizennyolc év alatti svéd utánpótlás válogatottakban, amelyekben két gólt szerzett.