Mintegy 85 pályamunkából két kategóriában – festmény és grafika – nyerhették el méltó jutalmukat a Hargita Megye Tanácsa és a Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont által V–VIII. osztályos tanulók számára megszervezett rajzversenyen. A beérkezett pályamunkákból megnyilt kiállítás megnyitója és a díjátadó ünnepség október 17-én, a IX. Székelyföld Napok rendezvénysorozat része volt.

„Mátyás király emlékhelyei, mint kulturális örökségünk” rajzverseny - Két kategóriában tíz díjazott

Az Európa Tanács által indított Európai Örökség Napok alkalmával szeptember 21-én közel száz udvarhelyszéki, csíkszéki és gyergyószéki diák vehetett részt a kolozsvári tanulmányúton, amelynek során betekintést nyertek Mátyás király szülővárosa történelmébe, kulturális örökségébe, megtekinthették Mátyás király szülőházát, Fadrusz János leghíresebb alkotását, a Mátyás király emlékművet, láthatták a Wolphard–Kakas-ház Kolozsvár főterén álló épület belső udvarát, amely a város legjelentősebb reneszánsz műemléke, meglátogatták a Farkas utcai református templomot, valamint a piarista templomot, elidőztek a Kolozsvári testvérek Sárkányölő Szent György szobránál.

„Mátyás király emlékhelyei, mint kulturális örökségünk” rajzverseny - Két kategóriában tíz díjazott

A diákokat művészettörténész avatta be a látottakról szóló ismeretekbe, a résztvevők ezt követően készítették el és küldték be pályamunkáikat Mátyás király emlékhelyei, mint kulturális örökségünk tematikára, amelyeket a Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont szakembereiből álló zsűri értékelt.

A díjazottak:

Grafika kategóriában:

  1. díj: Bakó Ágnes (VIII.o., Nagy István Művészeti Középiskola, Csíkszereda)
  2. díj: Szabó Dóra Bodza (VII.o., Dr. Palló Imre Művészeti Szakközépiskola, Székelyudvarhely)

III. dí: Pakot Péter (VIII.o., Tamási Áron Általános Iskola, Farkaslaka )

  1. díj: Kolumbán András (VII.o., Vaskertes Általános Iskola, Gyergyószentmiklós)
  2. díj: Süveg Eszter (VIII.o., Nagy István Művészeti Középiskola, Csíkszereda)

Festészet kategóriában:

  1. díj: Baló-Hadnagy Zsófia (VIII.o., Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium, Székelyudvarhely)
  2. díj: Rózsa András (VIII.o., Nagy István Művészeti Középiskola, Csíkszereda)

III. díj: Ilonka Eszter (V.o., Bethlen Gábor Általános Iskola, Székelyudvarhely)

  1. díj: Fancsali Kitty Barbara (VIII.o., Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium, Székelyudvarhely)
  2. díj: Bencze Johanna (VI.o., Dr. Palló Imre Művészeti Szakközépiskola, Székelyudvarhely)

Minden érdeklődőt szeretettel várunk az elkövetkező hetekben a pályamunkák megtekintésére a Hagyományőrzési Központ székelyudvarhelyi székhelyén hétköznapokon 8 és 16 óra között. (sajtóközlemény)

Szóljon hozzá!

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük