A Sepsi OSK nyolcadik nekifutásra sem tudta legyőzni az FC Botoșani csapatát, ugyanis vasárnap hazai környezetben 1–0-ra kikapott a moldvai együttestől az élvonalbeli bajnokság 25. fordulójában, így megszakadt a piros-fehérek veretlenségi sorozata, míg Marius Croitoru együttese az alapszakasz utolsó mérkőzésének eredményétől függetlenül biztosította helyét a felsőházi rájátszásban.

Albert Levente felvételei

Jó előjelekkel várta a vasárnapi mérkőzést a Sepsi OSK, ugyanis ezt megelőzően a legutóbbi öt mérkőzésén nem szenvedett vereséget, sőt, Leo Grozavu irányítása alatt mindegyik hazai meccsét megnyerte. A sepsiszentgyörgyi csapat az első félidőben többet birtokolta a labdát, mégis a vendégek jártak közelebb a gólszerzéshez, már a 6. percben veszélyeztettek, Marko Dugandžić lövését azonban Niczuly Roland szögletre mentette. A következő támadásnál ismét közel állt a gólszerzéshez a Marius Croitoru irányította együttes, ezúttal egy bal oldali beadást követően Enriko Papa fejesét hárította a kézdivásárhelyi kapus.

A folytatásban többnyire a mezőnyben zajlott a küzdelem, az ellenfelek nem kímélték egymást, rendre szabálytalanságokkal tördelték a játékot. A néhol elképzelés nélkül támadó székelyföldi gárda először a 34. percben volt veszélyes, azonban Gabriel Vașvari szabadrúgását Hidajet Hankić bravúrral szögletre tolta.

A szünet után Csiszér Balázs ugratta talpra a közönséget, aki közel 30 méterről vette célba a kaput, de a labda kevéssel elkerülte a bal felső sarkot. Nem sokkal később Peter Gál-Andrezly jobb oldali beadása után Pavol Šafranko erőtlenül fejelt, a Botoșani osztrák kapusa így könnyedén védett. Az 59. percben a moldvai csapat egy védelmi hibát kihasználva megszerezte a vezetést: Alexandru Țigănașu beívelését Dugandžić könnyedén lekezelte, majd Niczuly mellett közelről a hálóba gurított (0–1).

A piros-fehérek játéka középpályán enyhén szólva felejthető volt, ezt pedig Gabriel Vașvari is észrevette, azonnal kérte Fülöp István lecserélését, Leo Grozavu vezetőedző pedig eleget is tett a csapatkapitány kérésének. A hátralévő időben a házigazdáknak mindössze egyetlen lehetőségük volt az egyenlítésre, Fülöp Loránd szöglete után Răzvan Tincu fejese kevéssel elkerülte a kaput, így az FC Botoșani három ponttal távozott Sepsiszentgyörgyről, és biztosította helyét a felsőházi rájátszásban.

1. Liga, alapszakasz, 25. forduló:

Sepsi OSK–FC Botoșani 0–1 (0–0). Sepsiszentgyörgy, MSK Stadion, mintegy 2500 néző. Vezette: Kovács István (Nagykároly).

Sepsi OSK: Niczuly – Ștefan, Tincu, Bouhenna, Csiszér – Vașvari – Ștefănescu (Karanović, 67.), Achahbar, Fülöp I. (Fülöp L., 64.), Gál-Andrezly (Dumiter, 53.) – Šafranko. Vezetőedző: Leo Grozavu.

Botoșani: Hankič – Haruț, Miron, Șeroni (Patache, 42.), Țigănașu – Papa (Holzmann, 88.), Rodriguez – Cîmpanu (Aškovski, 46.), Ebenhofer, Ofosu – Dugandžić. Vezetőedző: Marius Croitoru.

Gólszerző: Dugandžić (59.). Sárga lap: Vașvari (44.), illetve Dugandžić (63.), Ofosu (66.), Patache (79.), Ebenhofer (80.), Hankič (90+4.).

További eredmények: Chindia Târgoviște–FC Voluntari 1–2 (gólszerzők: Ioniță 83., illetve Gheorghe 8., Țîră 90+3.), Kolozsvári CFR–FC Viitorul 0–0, Academica Clinceni–Medgyesi Gázmetán 2–3 (gsz.: Vojtuš 3., 82. – tizenegyesből, illetve Chamed 36., Hora 42., Buș 49.), Jászvásári Poli–Craiova 2–5 (gsz.: Frăsinescu 52., De Iriondo 69., illetve Nițu 11., Cicâldău 16. – tizengyesből, Bălașa 23., Bancu 82., Koljić 88.).

* 3 büntetőpont levonva

A 26. forduló: Craiova–Kolozsvári CFR, FC Viitorul–Academica Clinceni, Medgyesi Gázmetán–Dinamo, FCSB–Chindia Târgoviște, FC Voluntari–FC Hermannstadt, Astra Giurgiu–Sepsi OSK, FC Botoșani–Jászvásári Poli.

Végleges az Astra büntetése

A Nemzetközi Sportdöntő Bíróság (TAS) meghozta végleges döntését az Astra Giurgiu ügyében. A szervezet elutasította a klub fellebbezését, így a Bogdan Andone irányította csapat nem kapja vissza a korábban levont három pontot. A giurgiui klubot még december közepén három pont levonással sújtotta a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága, mivel nem törlesztette adósságait. Ezt követően az Astra a Nemzetközi Sportdöntő Bírósághoz fordult, azt remélve, hogy sikerrel jár, a svájci székhelyű szervezet azonban a napokban közölte, hogy elutasította a fellebbezést. A döntés végleges, így az Astra 40 ponttal marad az élvonalbeli bajnokság ranglistájának negyedik helyén. Az együttes mindkét idei mérkőzését elvesztette, felsőházi rájátszásbeli helyét az FC Hermannstadt és a Sepsi OSK ellen kell bebiztosítania, bár a levont három ponttal a birtokában már szinte biztosan ott lenne az alapszakasz legjobb hat csapata között.