Az élvonalbeli labdarúgó bajnokság felsőházi rájátszásának 9. fordulója után biztossá vált, hogy a Sepsi OSK a hatodik helyen zárja második élvonalbeli idényét. A piros-fehérek szombaton, idénybeli utolsó hazai mérkőzésükön 5–1 arányban kikaptak a FCSB-től, így a szezon legsúlyosabb vereségét könyvelhették el Hadnagy Attila búcsúmeccsén.

Fotók: Henning János

A találkozó előtt és után a háromszéki klub a visszavonuló Hadnagy Attila előtt tisztelgett, elbúcsúztatta Diószegi László klubtulajdonos, Kertész Dávid alelnök és Bokor János sportigazgató, valamint a lelkes szurkolótábor is koreográfiával készült, az ülőhelyek mellé kis piros és fehér zászlókat készítettek a közönség számára. Az ügyvezető igazgatóvá előléptetett 38 éves Hadnagy nyolcvanas mezszámát Diószegi visszavonultatta, továbbá bejelentette, hogy a következő szezonban 20 lejbe kerül a belépőjegy a Sepsi OSK mérkőzéseire. A legszebb a búcsúban alighanem az volt, hogy a szentgyörgyi stadion ismét megtelt, közel négyezren tartották fontosnak, hogy részt vegyenek Hadnagy Attila utolsó meccsén. A román élvonal legidősebb játékosa a 70. percben lépett pályára, így 224 élvonalbeli találkozóval és 41 góllal zárta figyelemreméltó pályafutását.

A felsőházi rájátszást végigvakációzó Sepsi OSK nem okozott sok gondot a félgőzzel is hatékony bukaresti rekordbajnok számára, amely már a 6. percben vezetést szerzett. A fővárosi csapat Ibrahima Tandia rossz passza után ellentámadásból könnyedén kijátszotta a házigazdák rendezetlen védelmét, Florinel Coman előkészítését Ioan Hora bombázta védhetetlenül a rövid felsőbe (0–1). A kapott gól sem rázta fel a szentgyörgyi védelmet, Hora és Mihai Roman öt piros-fehér mezest cselezett ki, majd utóbbi 15 méterről a hosszú alsóba lőtt (0–2). A motiváció nélkül játszó Sepsi OSK a folytatásban sem jelentett különösebb veszélyt a kényelmesebb tempóra váltó FCSB számára, hiszen a hazai együttes az első félidőben mindössze egy kapura tartó lövést jegyezhetett, viszont Bryan Nouvier erőtlen próbálkozását Cristian Bălgrădean könnyedén védte.

Szünet után sem változott a játék képe, a házigazdák védelme továbbra is átjáróház volt, így a vendégek a második félidő elején könnyedén szereztek két újabb gólt. A 47. percben a senkitől sem zavartatott Coman kapásból könnyedén továbbította a labdát a jobb alsóba (0–3), majd az 51. percben ugyancsak a 21 éves csatár volt eredményes, Junior Morais passza után a tizenhatos vonaltól a bal alsóba lőtt (0–4), így Coman a szezonban mind a négy Sepsi OSK elleni mérkőzésen jegyzett gólt. Négygólos hátrányban a piros-fehér mezesek is sebességbe kapcsoltak, azonban Tandia jó helyzetből fölé rúgott, majd a 74. percben a házigazdák a csereként pályára lépő Joseph Mensah 30 méterről eleresztett, Iulian Cristea hátán megpattanó lövésével szépítettek (1–4). A szentgyörgyi csapat playoffban harmadszor volt eredményes, viszont a tavaszi idényben mindössze egy gólt szerzett hazai pályán.

A Sepsi OSK a 77. percben faraghatott volna hátrányából, ám Hadnagy Attila előkészítése után Tandia lövése a keresztlécen csattant. A felpörgött szentgyörgyi támadójáték ellenére, a 80. percben ismét a FCSB örülhetett, mivel Fejér Béla Olimpiu Moruțan elleni szabálytalansága miatt a játékvezető büntetőrúgást ítélt, amit a csereként beálló Raul Rusescu a jobb alsóba lőtt, beállítva a végeredményt (1–5). A szentgyörgyi csapat sorozatban hatodszor szenvedett vereséget, a bajnokság utolsó fordulójában pedig az Astra Giurgiu ellen lép pályára május 20-án, hétfőn 21 órától a Marin Anastasovici Stadionban.

Labdarúgó I. liga, felsőházi rájátszás, 9. forduló: Sepsi OSK–FCSB 1–5 (0–2).

Sepsiszentgyörgy, MSC Stadion, mintegy 4000 néző. Vezette: Marcel Bîrsan (Bukarest). Sepsi OSK: Fejér – De Moura, Viera, Jovanović, Sato – Karnyicki, Velev – Ștefan (Popescu, 83.), Tandia, Nouvier (Mensah, 53.) – Hamed (Hadnagy, 70.). Vezetőedző: Marin Barbu. FCSB: Bălgrădean – Benzar, Cristea, Bălașa, Junior Morais (Moruțan, 53.) – Tănase (F. Teixeira, 57.), Filip – Roman, Man, Coman – Hora (Rusescu, 73.). Vezetőedző: Mihai Teja. Gólszerzők: Mensah (74.), illetve Hora (6.), Roman (10.), Coman (47., 51.), Rusescu (80. – tizenegyesből). Sárga lap: Karnyicki (4.), Nouvier (20.), Sato (31.), Viera (65.), illetve Filip (66.).

Tovább eredmények, playout: FC Botoșani–FC Voluntari 2–0 (gólszerzők: Roman 9., Golofca 45+2.), Dinamo–Medgyesi Gázmetán 2–0 (gsz.: Montini 56., 80.), FC Hermannstadt–Concordia Chiajna 1–0 (gsz.: Blănaru 33.), Jászvásári Poli–Dunărea Călărași 4–0 (gsz.: Platini 39., J. Teixeira 71. – tizenegyesből, Cioinac 73., P. Petre 90+2.).

A playoff rangsora:

A 10. forduló programja: * playoff: Craiova–FC Viitorul (május 18., 21 óra), FCSB–Kolozsvári CFR (május 19.), Astra Giurgiu–Sepsi OSK (május 21., 21 óra) * playout: Dunărea Călărași–FC Botoșani (kedd, 18.15 óra), Megyesi Gázmetán–Jászvásári Poli (21 óra), FC Hermannstadt–Dinamo (szerda, 18.15 óra), FC Voluntari–Concordia Chiajna (szerda, 21 óra).