A tunéziai labdarúgó-válogatott hátrányból fordítva 2–1-re legyőzte Panamát az oroszországi világbajnokság csoportkörének utolsó fordulójában.

Tunézia utoljára az 1978-as világbajnokságon nyert mérkőzést, akkor Mexikót verte 3–1-re, majd 13 nyeretlen vb-meccs következett (4 döntetlen, 9 vereség).

Gyermekszurkolók az oroszországi labdarúgó-világbajnokság G csoportja harmadik fordulójának Panama – Tunézia mérkőzése előtt Szaranszkban 2018. június 28-án. (MTI/EPA/Erik S. Lesser)

Eredmény:
G csoport, 3. forduló:

Belgium-Anglia 1-0 (0-0)

Tunézia-Panama 2-1 (0-1)

Szaranszk, 37 168 néző, v.: Navaf Abdulla Sukralla (bahreini)
Gólszerzők: al-Din Júszef (51.), Hazrí (66.), illetve Meriah (33., öngól)
Sárga lap: Szászí (44.), Badri (71.), Halali (93.), illetve Avila (78.), Gómez (80.), Tejada (96.)

Tunézia: Ájmen Mászlúszi – Hamdi Nagguez, Rámí Bedúí, Jasszin Meriah, Uszáma Haddadi – Elljesz Shíri, Gajlén Halali, Ferdzsání Szászí (Anisz Badri, a szünetben) – Fahr al-Din Júszef, Vahbí Hazrí (Basszem Szrarfi, 89.), Naim Szliti (Ahmed Halíl, 77.)

Panama: Jaime Penedo – Adolfo Machado, Roman Torres (Luis Tejada, 56.), Fidel Escobar, Luis Ovalle – Gabriel Gómez – José Luis Rodríguez, Anibal Godoy, Ricardo Avila (Abdiel Arroyo, 81.), Edgar Barcenas – Gabriel Torres (Harold Cummings, a szünetben)

A tunéziai kezdőcsapat öt, a panamai négy helyen változott az előző fordulóhoz képest, amikor előbbi a belgáktól (2-5), utóbbi az angoloktól (1-6) szenvedett súlyos vereséget.

Az észak-afrikai együttes a kezdés után egyénileg és csapatként is felülmúlta ellenfelét, de hiába játszott mezőnyfölényben, a fegyelmezetten védekező panamai riválissal szemben helyzetig is ritkán jutott. A 33. percben meglepetésre mégis Panama szerzett vezetést, amihez kellett némi szerencse is. Fokozta a nyomást a tunéziai gárda, de helyzeteit továbbra sem tudta gólra váltani.

A második felvonás elején gyorsan egyenlített az afrikai csapat, Fahr al-Din Júszef a vb-k történetének 2500. találatát szerezte. A gól után a pálya középső részét gyorsan átjátszották a csapatok, így a kapuk felváltva forogtak veszélyben. A 66. percben Tunézia megduplázta előnyét, majd a folytatásban próbálta lassítani a játékot, húzni az időt. Panama nem zuhant össze, nem adta fel, továbbra is támadásban maradt, de hiába adódott több lehetősége a gólszerzésre, nem tudott egyenlíteni, így pont nélkül búcsúzott a vb-től.

Tunézia legutóbb az 1978-as vb-n nyert mérkőzést – Mexikót győzte le 3-1-re -, azóta három vb-n (1998, 2002, 2006) zárt a csoportkörben egy-egy ponttal.