Kovács Anna akcióban – fölényes magyar siker Kazahsztán ellen (Fotó: Kovács Anikó)

A magyar női kézilabda-válogatott 39-15-re legyőzte Kazahsztán csapatát a Japánban zajló olimpiai kvalifikációs világbajnokság szombati nyitónapján, a csoportkör első fordulójában.

A két csapat korábbi egyetlen meccsét, a 2008-ban Pekingben rendezett nem hivatalos felkészülési találkozót a kazahok nyerték 30-26-ra.

Eredmény, csoportkör, 1. forduló, C csoport:
Magyarország-Kazahsztán 39-15 (22-8)
–––––––––––––––––––
Jacusiro, v.: Hizaki, Ikebucsi (japánok)
lövés/gól: 51/39, illetve 46/15
gólok hétméteresből: 4/3, illetve 2/1
kiállítások: 2, illetve 0 perc

Magyarország:
––––––
Triffa – Lukács 5, Kovács A. 1, Kovacsics, Tóvizi 1, Háfra 2, Schatzl 7, cserék: Tomori, Klujber 3, Tóth G. 5, Szabó L. 3, Márton G. 7, Kiss É., Faluvégi 2, Vámos 3, Bíró, szövetségi kapitány: Kim Rasmussen

A magyar küldöttség a helyi idő szerint 18 órakor kezdődött meccs előtt hat órával indult Kumamotóból a 45 kilométerre lévő Jacusiróba. Kim Rasmussen szövetségi kapitány egy helyi szállodában megbeszélést tartott a játékosoknak, majd csendes pihenő következett, mielőtt a csapat elindult a csarnokba.

A magyar női válogatott történetének 150. világbajnoki mérkőzését mindkét csapat sok hibával, pontatlanul kezdte. A kazahok a hatodik percben 3-2-re vezettek, ám ezt követően Tomori Zsuzsanna vezérletével 8-0-s sorozatot produkáltak a magyarok, és a szélsők góljaival elhúztak ellenfelüktől.

Labdaeladásai és rossz lövései ellenére növelni tudta előnyét a magyar csapat, amelyben már az első félidőben szinte az összes cserejátékos lehetőséget kapott. A 23. percben alakult ki először tízgólos különbség, a szünetben pedig már 22-8 volt az állás.

A második felvonás három kazah találattal kezdődött, és mivel tíz perc alatt mindössze egyszer találtak be a magyarok, Rasmussen időt kért. Ezt követően ismét mozgékonyabbá, gyorsabbá vált együttese, kiváló védekezésének köszönhetően a 41. perctől egészen a legvégéig csupán egy gólt kapott, így fölényesen győzött.

A kazahok legeredményesebb játékosa Dana Abilda volt, aki 13 lövésből öt gólt dobott.

A magyarok vasárnap Spanyolország, kedden Montenegró, szerdán Szenegál, pénteken pedig Románia ellen játszanak, a középdöntőbe az első három helyezett kerül. A világbajnokság győztese kijut a jövő nyári, tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig selejtezőt játszhatnak márciusban.

(14–15)
10.00: MAGYARORSZÁG–Kazahsztán 39-15 (22-8)
10.00: Románia–Spanyolország 31-16 (16-9)

Kapusok:
BÍRÓ Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), KISS Éva (Győri Audi ETO), TRIFFA Ágnes (DVSC Schaeffler)
Jobbszélsők: FALUVÉGI Dorottya (Győri Audi ETO), LUKÁCS Viktória (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Jobbátlövők: KLUJBER Katrin (FTC-Rail Cargo Hungaria), KOVÁCS Anna (DVSC Schaeffler), KISS Nikolett (Érd – tartalék)
Irányítók: KOVACSICS Anikó (FTC-Rail Cargo Hungaria), TÓTH Gabriella (Érd), VÁMOS Petra (DVSC Schaeffler)
Beállók: SZABÓ Laura (Érd), TÓVIZI Petra (DVSC Schaeffler), PÁSZTOR Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria – tartalék)
Balátlövők: HÁFRA Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), TOMORI Zsuzsanna (Siófok KC)
Balszélsők: MÁRTON Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria), SCHATZL Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria)