A magyar női kézilabda-válogatott 34–26-ra legyőzte Argentínát a Japánban zajló világbajnokság Elnök-kupájában, így hétfőn a címvédő Franciaországgal mérkőzhet meg a 13. helyért.

Legyőztük Argentínát, a franciákkal játszunk az Elnök-kupáért (Fotó: Kovács Anikó)

NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, JAPÁN

ELNÖK-KUPA, 13–16. HELYÉRT

MAGYARORSZÁG–ARGENTÍNA 34–26 (19–12)

Kumamoto, Park Dome, 3726 néző. Vezette: Christiansen, Hansen (dánok)

MAGYARORSZÁG: Triffa – Lukács V. 2, Tomori 1, Tóth G., Szabó L., HÁFRA N. 6, MÁRTON 6. Csere: Bíró B., Kiss É. (kapusok), KOVACSICS 7, Klujber 5 (1), Vámos P. 1, Pásztor N. 1, KISS N. 5. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen

ARGENTÍNA: Carratu – A. García, Mendoza 2, Mena 1, Gandulfo, Bolling 2, KARSTEN 9 (4). Csere: Sans, Gavilan 1, Campigli 2, CAVO 5, Bonazzola 2, Crivelli, Pizzo, Casasola 2. Szövetségi kapitány: Eduardo Gallerdo

Az eredmény alakulása. 3. p.: 3–0. 7. p.: 5–3. 12. p.: 9–7. 17. p.: 12–8. 20. p.: 12–10. 24. p.: 15–10. 35. p.: 20–16. 40. p.: 23–19. 48. p.: 28–20. 52. p.: 28–23.

Kiállítások: 6, ill. 0 perc

Hétméteresek: 2/1, ill. 6/4

A másik mérkőzésen
Angola–Franciaország 17–28 (9–9)

ÖSSZEFOGLALÓ

A románoktól elszenvedett vereség miatt olyan helyzetbe került a magyar női válogatott, amiben még nem volt világbajnokságon: az Elnök-kupáért zajló alsó ágon kellett folytatnia szereplését. A mieink a szombati szünnapon nem tartottak edzést, miközben szállodát is kellett váltaniuk, hogy átadják a helyüket egy középdöntős csapatnak.

Az Argentína elleni helyosztóra a központi helyszínen, a kumamotói Park Dome-ban került sor. A mobil lelátók révén 10 ezer férőhellyel rendelkező arénát leginkább egy nagy sátorként lehet jellemezni, ettől fogva az esti idősávban már elég hűvös van benne. Ebből a szempontból még szerencsések voltunk, hogy helyi idő szerint kora délután rendezték a meccsünket, amelyre egész sokan ki is látogattak.

Mint megírtuk, Kim Rasmussen kettőt is cserélt, így az eddig tartalékként számításba vett Kiss Nikoletta és Pásztor Noémi is keretbe került. A találkozóra befutott a győri küldöttség is, Bartha Csaba klubelnökkel, Danyi Gábor vezetőedzővel és Szabó Tamás kommunikációs igazgatóval. A pályán is volt ismerős, a Debrecenben légióskodó Elke Karsten eddig az argentin csapat legjobbja volt a vb-n.

Újra Triffa Ágnes kezdett a kapunkban, beállóban Szabó Laura, balszélsőben pedig Márton Gréta nyitott. A mieink hamar háromgólos előnybe kerültek, de utána a dél-amerikaiak is magukhoz tértek. Látszott, hogy lekerült a teher a csapatról, Háfra Noémi és Kovacsics Anikó többször megvillant az egyébként csendesen csordogáló mérkőzésen, valamint Márton is szépen termelte a gólokat. Védekezésben volt, hogy nem koncentráltunk eléggé, de az argentinok is belehibáztak (összesen 13 technikai hibájuk volt az első harminc percben!), így tartani tudtuk a három gól körüli különbséget.

A becserélt Pásztor Noémi is gólt szerzett (Fotó: Kovács Anikó)

Rasmussen hamar elkezdte forgatni a csapatát, negyedóra után Pásztor is bemutatkozhatott a tornán, majd a szünet előtt Kiss is érkezett, és hamar feliratkozott a gólszerzők közé. Kovacsics és Háfra is visszajött, de sokszor elkapkodtuk a befejezéseket, a félidőre ezzel együtt is sikerült héttel meglépni (19–12).

Az újságíróknak fenntartott helyeken még volt lábmelegítő, de a pályára visszatérő játékosok már a felsőjüket a kézfejükre húzva próbáltak valahogy tenni a hideg ellen, pár napja a svédek és az oroszok egyenesen kesztyűben és sapkában melegítettek.

Az argentinok a második játékrész elején visszajöttek közte négyre, majd Rasmussen időkérése után átálltunk a hét mezőnyjátékossal való támadásokra. Ez olyan meccs volt, ahol abszolút belefért a gyakorlás, és a Szöul-kupához hasonlóan ezúttal is sok helyzetet és gólt értünk el ebből a felállásból. Amíg Lukács Viktória pihent, Kiss és Klujber Katrin került le a jobb szélre. Az ellenfél szépen tartotta a félidei különbséget, amihez persze a mi hibáink is kellettek. A kiütéses győzelem, ami az első két egymás elleni mérkőzésünket jellemezte, ezúttal elmaradt, de nem is volt cél.

A 34–26-os sikerünkkel elértük, hogy hétfőn magyar idő szerint 10 órától az Angolát felülmúló Franciaországgal csapunk össze a 13. helyért és az Elnök-kupáért.

A TOVÁBBI PROGRAM
A 15. HELYÉRT
December 9. (hétfő), 7.00: Argentína–Angola
A 13. HELYÉRT
December 9. (hétfő), 10.00: Magyarország–Franciaország

Hétfőn 10 órától a világ- és Európa-bajnok franciákkal játszunk a vb-13. helyért és az Elnök-kupáért (Fotó: Kovács Anikó)