Nagyszerű második félidei játékkal 38-31 (15-17) arányú győzelmet aratott a Győri Audi ETO KC a SCM Râmnicu Vâlcea fölött a női kézilabda Bajnokok Ligájának B csoportjában.

A Vâlcea csapata kivételes első félidőt produkált, és vezetett a szünetben, ám a második félidő a magyar csapatról szólt, amely 23 gólt dobott és csak 14-et kapott.

A SCM végig vezette az első félidőt, volt, hogy négy góllal, 7-11-re, majd 8-12-re, a szünetre 15-17 lett.

A második félidőben azonban a címvédő Győr mindössze négy perc alatt átvette a vezetést (19-18), majd folyamatosan növelte azt, egészen tízig közte, 33-23, 36-26, végül 38-31-re nyert.

A Florentin Pera által felkészített csapat számára Mireya Gonzalez 8, Asma Elghaoui 6, Kristina Liscevic 3, Javhenyija Minyevszkaja 3, Ann Grete Norgaard 3, Zeljka Nikolic 2, Marta Lopez 2, Jelena Trifunovic 2, Maren Aardahl 1, Cristina Florica 1 gólt szerzett.

A győri csapat góljait Estelle Nze Minko 10, Lukoria Viktoria 8, Veronica Kristiansen 6, Görbicz Anita 4, Kari Brattset Dale 3, Fodor Réka Csenge 2, Anne Mette Hansen 2, Stine Oftedal 2, Eduarda Amorim 1 szerezte.

Játékvezetők: Valeri Rojkov és Anatoli Novikov (mindkettő Ukrajna).

EHF megfigyelő Éles Péter.

A SCM Râmnicu Vâlcea négy meccsből negyedik vereségét szenvedte el, és van egy elhalasztott mérkőzése is.

Vasárnap a következő mérkőzésekre kerül sor:

Podravka Vegeta Kapronca – Odense Handbold
Brest Bretagne Handball – CSZKA Moszkva
BV Borussia 09 Dortmund – Buducnost Podgorica

A csoportot a Győri Audi ETO KC vezeti 8 ponttal (5 mérkőzés), majd következnek a CSZKA Moszkva 7 ponttal (4), a Brest Bretagne 6 ponttal (4), Odense Handbold 6 ponttal (4), a Podravka Vegeta 2 ponttal (3), BV Borussia 09 Dortmund 2 ponttal (4), Buducnost 1 ponttal (4), SCM Râmnicu Vâlcea 0 ponttal (4).

A következő fordulóban, október 24-én a SCM Râmnicu Vâlcea hazai pályán fogadja a BV Borussia 09 Dortmund együttesét.