Sepsi-SIC

Egy törölt mérkőzéssel indult a hazai női kosárlabda 2017-18-as idénye: miután anyagi gondokra hivatkozva a Román Kupa-győztes CSM Targoviste visszalépett a küzdelmektől, a bajnok Sepsi SIC nem játszhatott a Szuperkupáért.

A szentgyörgyiek a 2017-18-as RK-idényben sem kellett selejtezővel indulniuk. Egyenesen  a negyeddöntőbe jutott a Brassói Olimpia is miután ellenfele, a Jászvásári Poli visszalépett.

Miután a nemsokára induló idényben mindössze 10 csapat érdekelt, csak két csapat búcsúzott a RK-sorozattól.

A kiírás szerint a négy selejtezőgyőztes mellett a két legjobb vesztes is továbbjutott, így csak a Gyulafehérvári ESK és a Marosvásárhelyi Sirius KK esett ki.

Eredmények:  Temesvári MSK-Aradi ICIM 69-64 és 57-59, Szatmárnémeti MSK-Kolozsvári U 73-77 és 80-70, Galaci Phoenix-Gyulafehérvári ESK 62-53 és 62-63, Alexandria-Marosvásárhelyi Sirius KK 82-62 és 74-61.

A hat erdélyi csapat – a Sepsi SIC, a Brassó, Szatmárnémeti, a Temesvár, a Kolozsvár és az Arad – mellett az Alexandria és a Galac várja a negyeddöntő párosításának sorsolását. A Román Kupa-sorozat 2018. február 23. és 25. között zárul, amikor egyenes kieséses rendszerben játszanak.

A bajnoki pontvadászat október 4-én, szerdán indul amikor Temesvár-Sepsi SIC, Arad-Brassó, Phoenix-Marosvásárhely és Alexandria-Gyulafehérvár találkozókat rendeznek. A Kolozsvári U-Szatmárnémeti mérkőzésről a Digi Sport számol be élőben október 5-én, 18 órai kezdettel.