Fotó: Henning János – Háromszék

A várakozásnak megfelelően az idény két legjobb csapata, a Sepsi SIC és a bajnoki alapszakaszt a szentgyörgyiek mögötti második helyen végzett Szatmárnémeti MSK jutott a 2017-18-as Román Kupa-sorozat fináléjába.

A Sepsi Arénában megrendezett nyolcas döntőben mindössze egy alkalommal borult a papírforma: mindjárt az első negyeddöntőben a Temesvári MSK 71-62-re verte az esélyesebbnek vélt Brassói Olimpiát.

A Sepsi SIC sima 78-52-vel vágott vissza az U-nak a kolozsvári 68-77-ért, az Aradi ICIM pedig 61-55-re nyert az Alexandria ellen. Az utolsó negyeddöntőben Morrisette 23 pontja kevésnek bizonyult, a gyulafehérvári gárda 59-69-re maradt alul a Szarmárnémeti MSK-val szemben.

A döntőbe jutásért utóbbiak meglepően simán verték az aradiakat (91-62), Harrison 17, Mandache 17, Green 13, Denson 12, Szolopova pedig 10 pontig jutott. A vesztesek két legjobbja Poole (19) és Nagy Ildikó (12) volt.

A másik elődöntőben a házigazdák  79-62-re verték a temesváriakat miután 14 (!) triplájukra mindössze 5 válasz érkezett. Webb 26 (8x3!), Stoenescu pedig 13 (3) pontot szerzett, míg a temesváriak ezúttal is Lloyd (31p, 4x3) és Burdgess (13p) eredményességére alapoztak.

A vasárnap esti finálét a DigiSport sugározta élőben, s stílszerűen három hölgy, Andrada Csender, Alexandra Stan és Amalia Marchis bíráskodott.

A házigazdák harmadik RK-sikerüket célozták (2015-ben és 2016-ban hódították el a trófeát), míg a szatmárnémetiek sporttörténelmet írtak volna az első diadallal.

Rendkívül gyenge színvonalú, rengeteg hibával tarkított első negyedben a vendégek 7-0-ra vezettek, s végül úgy nyerték 9-6-ra ezt a játékrészt, hogy ellenfeleik egyetlen akciókosarat sem dobtak – igaz, ők is csak négyet.

A második negyedben a szentgyörgyiek nagyon elkapták a fonalat, egyre biztosabban “tüzeltek” és 31-19-cel vonultak az öltözőbe. Szünet után még kilenc pontot rátettek a különbségre, s gyakorlatilag behozhatatlan előnyre tettek szert (50-29). Az utolsó tíz percben a vendégek kicsit kozmetikáztak az eredményen, de végül 62-48-ra elvesztették a mérkőzést.

Marshall kosárra tör / Fotó: Henning János – Háromszék

A győztesek pontjain Marshall (21), Gödri-Parau (11, 1x3), Webb (8, 1x3), Kress (6), Stoenescu (5, 1x3), Hamilton-Carter (4), Fontaine (4) és Kilin (1x3) osztozott, míg a vendégektől Green (16, 3x3), Harrison (13, 1x3), Mandache (6), Baltics (6), Denson (5, 1x3) és Szolopova (2) volt eredményes.

A hazai idény az 1-5 értékcsoport két tornájával folyatódik, március 9-án és 10-en Brassóban két-, a 16. és 18. közötti időszakban, Alexandriában pedig további három fordulót bonyolítanak le.