A labdarúgó Európa-liga csoportkörének utolsó fordulójában a kolozsvári CFR a kezében érezhette a továbbjutást, hiszen vezetett a Young Boys otthonában a 90. percben, de ezt követően két gólt és három piros lapot is tartogatott a ráadás, amelynek a végén a hazaiak örülhettek!

Micsoda ráadás! (Fotó: AFP)

EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR

6. FORDULÓ

A-CSOPORT

Young Boys (svájci)–CFR Cluj (Kolozsvár, romániai) 2–1 (0–0)

Bern, Wankdorf Stadion, zárt kapuk mögött. V: Bastien (francia)

Young Boys: Von Ballmoos – Hefti, Bürgy (Siebatcheu, 85.), Lefort, U. García – Ngamaleu (Zesiger, 82.), Aebischer, F. Rieder (C. Martins Pereira, 58.), M. Szulejmani (Gaudino, 58.) – Mambimbi (M. Elia, 58.), Nsame. Vezetőedző: Gerardo Seoane

CFR: Balgradean – Manea, Burca, P. Vinícius, Camora – Djokovic, Hoban – Deac (Sandomierski, 90+2.), Paun (Debeljuh, 74.), Michaël Pereira (M. Susic, 88.) – M. Rondón. Vezetőedző: Edward Iordanescu

Gólszerző: Nsame (90+3. – 11-esből), Gaudino (90+6.), ill. Debeljuh (84.)

Kiállítva: Nsame (90+4.), ill. Balgradean (90.), Djokovic (90+8.)

A svájci bajnok elsősorban a CFR térfelére terelve a játékot próbálta meg végig tartani a számára kedvező döntetlent, de mivel a román csapatnak nyernie kellett a továbbjutáshoz, pörgős kontrafoci zajlott a pályán, mindkét oldalon komoly helyzetekkel. A kapusok azonban a 84. percig tartották a döntetlent, egészen amíg a sokat próbálkozó Mario Rondón lövése a kapusfáról a gólvonal elé pattant, Gabriel Debeljuh pedig a berni kapuba vágta a kolozsváriak vezető gólját.

A hosszabbítás perceiben viszont már alig zajlott valami játék a pályán, mégis fordított a hazai csapat. Előbb Cristian Balgradean a labda elöklözése közben Cédric Zesiger fejét is eltalálta, Benoit Bastien játékvezető pedig nemcsak büntetőt ítélt a hazaiak javára, de reklamálásért ki is állította az ellenfél kapusát. A tizenegyest Jean-Pierre Nsame lőtte be, aki pár pillanat múlva szintén pirosat kapott Andrei Burca lerántásáért. A kitámadó CFR-t Meschack Elia és Gianluca Gaudino kontrázta le, a tízperces ráadásba pedig a második svájci gól után még egy vendégkiállítás is befért: Damjan Djokovic addig mutatta a „nullát” a bírónak, amíg ő is pirosat kapott.

A csoport másik mérkőzésén
CSZKA Szófia (bolgár)–AS Roma (olasz) 3–1 (Tiago Rodrigues 5., Sowe 34., 55., ill. Milanese 22.)

A koronavírus-járvány sújtotta AS Roma számára már mindegy volt az utolsó mérkőzés, a fiatalokkal teletűzdelt olasz csapat 3–1-es veresége a csoportutolsó CSZKA vendégeként viszont így is meglepetést jelent.