Legjobb nyolc közé jutott a Sepsi OSK a Román Kupában, miután szerdán magabiztos játékkal 5–0 arányú győzelmet aratott a másodosztályban érdekelt Mioveni vendégeként a nyolcaddöntőben. A háromszéki együttest maroknyi székely is elkísérte a kiszállásra, így ők a helyszínen lehettek szemtanúi, hogy a piros-fehérek történetük során először jutottak negyeddöntőbe a kupasorozatban.

Prosser Dániel góllal és gólpasszokkal vette ki részét a győzelemből. Fotó: Facebook / Sepsi OSK

Eugen Neagoe vezetőedző többnyire olyan játékosokat nevezett a kezdő csapatba, akik eddig kevesebb játéklehetőséget kaptak. A bizonyítani vágyó piros-fehér mezesek nem sok esélyt adtak ellenfelüknek, és már félóra alatt eldöntötték a továbbjutás kérdését. A vendégek hamar vezetést szereztek, miután a 4. percben a házigazdák a tizenhatos vonalnál szabálytalankodtak Prosser Dániel ellen, a középpályás pedig okosan kivitelezte a pontrúgást, hiszen a felugró sorfal alatt talált a kapuba (0–1). Nem kellett sokat várni a következő gólra sem, a 13. percben a bal oldalon megiramodó Marko Simonovski kiváló beadását Prosser fejelte a középen érkező Florin Ștefan elé, a válogatott hátvéd pedig senkitől sem zavartatva gurított a hálóba (0–2).

A mezőnyfölényben játszó szentgyörgyi csapat a kétgólos előny tudatában sem lassított, nyomás alatt tartotta ellenfele védelmét, majd Aljakszandr Karnyicki passzát követően újabb lehetőség adódott Ștefan előtt, azonban a fejes próbálkozása néhány centivel elkerülte a kaput. A 25. percben Prosser néhány csel után lövésre szánta magát, amelyet Valentin Sima védeni tudott, azonban a kipattanót Simonovski közelről bevágta (0–3). Az Argeș megyei csapatot Ștefan bal oldali beadásánál csak a kapufa mentette meg az újabb találattól, majd ezt követően Gabriel Dodoi próbálkozott, de Sima bravúrral védett. A 45. percben Prosser szöglete után röviden szabadított fel a Mioveni védelme, Bryan Nouvier pedig ezt kihasználva a tizenhatos vonaltól kapásból bal lábbal a jobb alsóba bombázott (0–4).

Florin Ștefan a bajnokság után, a kupában is eredményes volt. Fotó: Facebook / Sepsi OSK

A szentgyörgyi csapat a második félidőben visszafogottabban játszott, azonban Simonovki és Prosser révén továbbra is akadtak veszélyes helyzetek. A 64. percben Prosser jobb oldali beadására rosszul lépett ki a házigazdák kapusa, így Adrian Rus közelről a hálóba passzolta a labdát (0–5). A vendégeknek a 84. percben még volt egy komolyabb gólszerzési lehetőségük, azonban Nouvier szabadrúgása a keresztlécet súrolva hagyta el a játékteret. A Sepsi OSK tartalékos csapattal is megérdemelt győzelmet aratott, legközelebb pedig szombaton 18 órakor hazai pályán az FC Hermannstadt együttesével játszik az élvonalbeli bajnokság 14. fordulójában.

„A labdarúgók felmérték a mérkőzés fontosságát, mert mindenképp tovább akartunk jutni. Meg is dicsértem őket, amiért a legnagyobb komolysággal álltak a játékhoz. Jól kezdtünk, korán gólt szereztünk, és ezzel saját magunk számára tettük könnyebbé a találkozót” – fogalmazott a meccs után Eugen Neagoe vezetőedző.

Labdarúgó Román Kupa, nyolcaddöntő: Mioveni–Sepsi OSK 0–5 (0–4).

Mioveni, városi stadion, mintegy 500 néző. Vezette: Iulian Dima (Bukarest).

Mioveni: Sima–Kilyén, Celea, Burnea, Alexe–Lazăr (Neagu, 46.), Mîrzeanu–Coșereanu (Ayza, 70.), Năstăsie, Popescu–Balint (Rădescu, 46.). Vezetőedző: Iordan Eftimie.

Sepsi OSK: Fejér–Drăghici, Rus, Ursu, Ștefan–Karnyicki, Vașvari (Velev, 54.)–Prosser, Dodoi (Mensah, 70.), Nouvier–Simonovski (Hamed, 65.). Vezetőedző: Eugen Neagoe.

Gólszerzők: Prosser (4.), Ștefan (13.), Simonovski (25.), Nouvier (45.), Rus (64.). Sárga lap: Burnea (82.), illetve Hamed (83.), Drăghici (90+2.).