A kézdivásárhelyi Nagy Mózes Elméleti Líceum / Fotó: 3szek.ro

Ezüstgyopár-, Mákvirág-, Bolyai Farkas- és Kós Károly-díjakkal jutalmazza a pedagógusok és a diákok kimagasló eredményeit a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége.

A Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége immár hagyományosan évente elismerésben részesíti a kiemelkedő tanulmányi eredményeket elért diákokat, valamint kétévente a felelősségteljes oktató-nevelő munka mellett közéleti tevékenységet is kifejtett pedagógusokat.

Az RMPSZ megyei és körzeti elnökeinek javaslata alapján Ezüstgyopár-életműdíjban részesíti a pálya végéhez közeledő pedagógusokat, akik több évtizedes oktató-nevelő munkájukkal lelkiismeretesen szolgálták a romániai magyar közoktatást, életpályájuk példaértékű, munkásságuk, alkotásuk maradandóan értékmutató.

A díj emlékéremből és díszoklevélből áll.

Idén az alább jegyzett 43 pedagógus veheti át az Ezüstgyopár-díjat:
Arad megyéből Király András György; Beszterce-Naszód megyéből Magerusan Simon Katalin; Bihar megyéből Rusz Csilla Mária, Ile Erzsébet, Tóth Márta, Turzó Zsuzsánna, Zalder Éva-Mária; Fehér megyéből Fekete Magdolna és Fekete Dénes; Székelyudvarhelyről Gagyi Anna; Székelykeresztúról Larcher Mária-Ibolya és Lukács Éva; Csíkszeredából Márton Ildikó és Pöllnitz Ilona; Gyergyóditróból Petres Csaba; Hunyad megyéből Balázs Amália, Kovászna megyéből Süketes János, Urák Gyöngyvér, Gödri Márta, Nagy-Babos Edit, Nagy-Babos Tamás, László Katalin, Nagy Márta-Edit, Csáky Ernő és Sipos Zoltán; Maros megyéből Fejes Réka, Haller Béla, Kiss-Miki Melinda Magdolna, †Máthé Márta, Szász Mária és Tóth Katalin; Máramaros megyéből Vicsai János és Béres Ildikó Ibolya; Kolozs megyéből Deák Árpád, Fülöp Mária, László Sarolta, Vizi Imre; Szatmár megyéből Filip Zoltán és Gindele Imre; Szeben megyéből Keresztes Kálmán; Szilágy megyéből Katona Béla; Temes megyéből Lengyel Katalin és Paul Éva.

A Bolyai Farkas-, illetve Kós Károly-díjakkal a matematika, illetve a magyar nyelv és irodalom, valamint az anyanyelvápolás terén kiemelkedő eredményeket elért erdélyi magyar diákokat részesíti elismerésben az RMPSZ Tehetséggondozó Tanácsa. A díj elnyeréséhez összeállított pontozási rendszer értékeli a diákok országos és Kárpát-medencei versenyeken elért eredményeit és a megjelentetett saját irodalmi munkáit.

A díj emlékéremből, oklevélből és pénzjutalomból áll.

2019-ben Bolyai Farkas-díjban részesülnek:

9. osztály: Éles Júlia – Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti
Felkészítő tanár: Ványi Emese

10. osztály: Árva Norbert Ákos – Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad
Felkészítő tanár: Báthori Éva

11. osztály: Miklós Csenge – Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy
Felkészítő tanár: Ugron Szabolcs

12. osztály: Fazakas Borbála – Báthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár
Felkészítő tanár: Szilágyi Judit

2019-ben Kós Károly-díjjal jutalmazzák:

9. osztály: Nánia Hanna – Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely
Felkészítő tanár: Nagy-Babos Tamás

10. osztály: László Zsuzsanna – Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely
Felkészítő tanár: Murvai Éva

11. osztály: Burchardt Zsófia – Kolozsvári Református Kollégium
Felkészítő tanár: Rácz Melinda

12. osztály: Kaszta Tamás – Németh László Elméleti Líceum, Nagybánya
Felkészítő tanár: Váradi Izabella

A megye legjobb IX., X., XI. és XII. osztályos tanulója címre, azaz a Mákvirág-díjra azon középiskolás diákok pályázhattak, akik kiemelkedő eredményeket értek el tantárgyversenyeken, kulturális és sportrendezvények díjazottjai, valamint példás magatartású tanulók.

A tanulók a díjra megyénként pályázhatnak és elérhetik a bronz, ezüst, arany és gyémánt fokozatokat, aszerint, hogy a pályázó diák egyszeri, kétszeri, háromszori vagy akár négyszeri kitüntetett. Az elismerés odaítélésének szempontjai a kiváló tanulmányi eredmények, hazai és nemzetközi versenyeken, iskolán kívüli tevékenységeken, kulturális tevékenységeken való részvétel, valamint a jó magaviselet. A díjazottak számára az oklevél, valamint érem mellett az RMPSZ jutalomtáborozást is biztosít.

Idén 51 diák veheti át a Mákvirág-díjat:

IX. osztály (12 tanuló, bronz fokozat)
BRONZ Agócs Gábor Péter Horváth János Elméleti Líceum, Margitta
BRONZ Back István Levente Csíky Gergely Főgimnázium, Arad
BRONZ Bartha Boglárka Benedek Elek Pedagógiai Líceum, Székelyudvarhely
BRONZ Éles Júlia Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti
BRONZ Floca Larissa-Rusalina Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár
BRONZ Lojewski Erika Ady Endre Elméleti Líceum, Bukarest
BRONZ Máté Ditmár Jósika Miklós Elméleti Líceum, Torda
BRONZ Osváth Mihály Téglás Gábor Elméleti Líceum, Déva
BRONZ Pünkösti Györk Wesselényi Református Kollégium, Zilah
BRONZ Szilágyi Botond Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely
BRONZ Szőcs Noémi Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed
BRONZ Várvédő Ákos Németh László Elméleti Líceum, Nagybánya
X. osztály (13 diák, melyből 6 bronz, 7 ezüst fokozat)
BRONZ Buna Blanka Boróka Bod Péter Tanítóképző, Kézdivásárhely
BRONZ Csonka Nikolett Csíky Gergely Főgimnázium, Arad
BRONZ Kiss Krisztián Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti
BRONZ Lixandru Antónia Kolozsvári Református Kollégium
BRONZ Osváth Tamás Téglás Gábor Elméleti Líceum, Déva
BRONZ Szilágyi Sándor Zsolt Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely
EZÜST Árva Norbert Ákos Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad
EZÜST Elekes Elvira Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed
EZÜST Gotha Helga Leöwey Klára Elméleti Líceum, Máramarossziget
EZÜST Müller Ágnes Andrei Mureșanu Főgimnázium, Beszterce
EZÜST Orosz Katalin Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár
EZÜST Prunache Anna-Eveline Ady Endre Elméleti Líceum, Bukarest
EZÜST Rokaly Barna Márton Áron Főgimnázium, Csíkszereda
XI. osztály (13 diák, melyből 2 bronz, 4 ezüst és 7 arany fokozat)
BRONZ Kiss Jolán Sigismund Toduța Zenei Főgimnázium, Kolozsvár
BRONZ Simon Hanna Fatime Salamon Ernő Gimnázium, Gyergyószentmiklós
EZÜST Lieb Hanna Georgina Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti
EZÜST Molnár Brigitta Krisztina Octavian Goga Főgimnázium, Nagyszeben
EZÜST Nyitrai Orsolya Éva Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed
EZÜST Spir Rebeka Petra Csíky Gergely Főgimnázium, Arad
ARANY Anderlik Patrik Téglás Gábor Elméleti Líceum, Déva
ARANY Bogdán Ágnes Silvania Főgimnázium, Zilah
ARANY Czira Borbála Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely
ARANY Derzsi Dániel Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely
ARANY Éles Dávid Arany János Elméleti Líceum, Nagyszalonta
ARANY Gergelyfi Beáta Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár
ARANY Mezey Kinga-Noémi Németh László Elméleti Líceum, Nagybánya
XII. osztály (13 diák, melyből 1 bronz, 2 arany és 10 gyémánt fokozat)
BRONZ Kaszta Tamás Németh László Elméleti Líceum, Nagybánya
ARANY Deák Gellért-Gedeon Kőrösi Csoma Sándor Líceum, Kovászna
ARANY Kegyes Dávid-Valentin Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti
GYÉMÁNT Erdei Csongor Horváth János Elméleti Líceum, Margitta
GYÉMÁNT Ferencz Dániel Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely
GYÉMÁNT Garfield Adrienne János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár
GYÉMÁNT Gáspár-Barra Áron Téglás Gábor Elméleti Líceum, Déva
GYÉMÁNT Iakab Orsolya Erzsébet Gerhardinum Római Katolikus Teológiai Líceum, Temesvár
GYÉMÁNT Kurunczi Viktória Csíky Gergely Főgimnázium, Arad
GYÉMÁNT Marica Edina Áprily Lajos Főgimnázium, Brassó
GYÉMÁNT Nagy Andrea Ady Endre Elméleti Líceum, Bukarest
GYÉMÁNT Péter István Márton Áron Főgimnázium, Csíkszereda
GYÉMÁNT Varhanyovszki Réka Mária Leöwey Klára Elméleti Líceum, Máramarossziget

 

A díjak kiosztását 2019. október 12-én, szombaton 10.00 órától a szovátai Teleki Oktatási Központban tartjuk.

Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége

Szóljon hozzá!

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük