Hatalmasat küzdött a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Liga döntő második hazai találkozóján is a Ferencváros-Telekom ellen és hiába állt fel 0–2-ről hatalmas potyagóllal a vendégek örvendhettek és kerültek egy győztes meccsre a bajnoki címtől.

Fotók: Csíkszeredai Sportklub – Facebook

Másodjára is csöpögésig telt a Vákár Lajos Műjégpálya a döntő negyedik összecsapására és a két csapat is azt nyújtotta, amit várni lehetett. Oda-vissza, tempós hokival kezdődött a meccs és hamar megdolgoztatták a hálóőröket a felek. Előbb Salló mentett a gólvonalról, majd a túloldalt Becze kínálta meg Aranyt. A nyílt sisakos harcnak egy vendég emberelőny vetett véget, amelyet túlélt a Sportklub, majd Antal Zsombot előtt adódott lehetőség. Kakaskodás is volt bőven ekkor, Pavuk és Bíró kétszer is megtalálta egymást. Az első gólra 12 percet kellett várni, amikor Karmeniemi ártatlan lövése átcsorgott Lundströmön. Alig másfél percen belül újból a svéd kapus került előtérbe, aki Pavuk nem túl erős löketét épp az üresen álló Tóth Richárd elé paskolta, aki köszönte szépen a lehetőséget. Ekkor felpörgette a játékát a kék-fehér csapat és meg is lett az eredménye. Emberelőnyben Sulakov passzából Becze volt eredményes.

A második felvonásban sem álltak le a rohanással a felek. Arany pedig sokkal jobban meg volt dolgoztatva, mint a hazai kapus. Ugyanakkor a meccs hevében szemmel láthatóan megsokszorozódtak a hibák minkét oldalon. A meccs felét átlépve újabb fórt kapott a hazai csapat, igaz ezúttal 4–3 ellen próbálkozhattak. S tették ezt sikerrel: Belov löketébe Becze nyúlt bele jó érzékkel. Az egyenlítő gól után a vendégek első sora és Nagy Gergő került főszerepbe, aki a kapu előterébe verekedte magát, ahol ziccerben Rokaly Sz. szabálytalanul állította meg. Az előnyt nagyon megnyomták a vendégek, de a svéd kapus állta a sarat, bravúrok sorát mutatta be. A harmad végét a hazaiak tölthették előnybe, de ezúttal Arany volt a főszereplő.

Az utolsó felvonásra is hullámzó volt a játék, egyik csapat sem tudott tartósan a másik fölé kerekedni. Alig 10 perccel a vége előtt nagy lehetőséghez jutott a vendég alakulat, hiszen előnyben játszhattak, de sikertelenül. Az 55. percben Switzer szólóba ugrott ki, de Lundström hárítani tudott, majd ziccert is rontott. Alig több mint 3 perc volt hátra és Lundström újfent bakizott. Rantanen lövését nézte el és a pakk a hálóba kötött ki. Mindent beleadott a hátralevő percekben a Sportklub, de az egyenlítés elmaradt.

Az összesített állás 3–1-re módosult és a Ferencváros az Erste Liga győzelem reményében lép jégre Pesterzsébeten kedd este.

Eredmény:

Csíkszeredai Sportklub – Ferencváros-Telekom 2–3 (1–2, 1–0, 0–1)

Gólszerzők: Becze (18., 32.), illetve Karmeniemi (12.), Tóth R. (13.), Rantanen (57.).

Mestermérleg

Vaclav Novak, Csíkszeredai Sportklub: – Nehéz bármit is mondani egy ilyen mérkőzés után. A jégkorongban az egész csapat, minden egyes játékost beleértve, kötelező módón száz százalékot kell nyújtson. Ha egy játékos is nem koncentrál megfelelően, akkor nem lehet nyerni.

Fodor Szabolcs, Ferencváros-Telekom: – Mindkét csapat nagyon jól játszott és ez is egy rendkívül jó hokicsemege volt, nagyszerű hangulatban. Nagyon küzdős meccs volt, ahol minden egyes négyzetcentiméterért meg kellett küzdeni. Talán egy picit többet kellett védekezzünk, mint tegnap. Nagyon nyomott a Szereda, érezték, hogy kell ez a meccs nekik. Szerencsére meg tudtuk nyerni ezt a meccset és úgy érzem egy picit higgadtabbak voltunk a végén és ennek volt ez köszönhető. Megint óriási Fradi szívvel küzdöttünk és nagyon örülünk, hogy megvan.