A két magyar kardvívó egyéni ifjúsági olimpiai bajnoki címe után a kontinensek vegyes csapatainak vívóversenyét is megnyerte az első számú európai válogatottal a Buenos Aires-i multisport esemény szerdai napján.

Pusztai Liza kardvívó az ifjúsági olimpián Buenos Airesben (Fotó: Magyar Olimpiai Bizottság)

Magyar szempontból nagyszerűen zárultak az ötkarikás játékok vívószámainak küzdelmei, hiszen a nyitónapon aranyérmet szerző Rabb Krisztiánt és a hetedik magyar Buenos Aires-i aranyat jegyző Pusztai Lizát soraiban tudó, első számú európai válogatott nyerte a kontinensek vegyes csapatainak versenyét.

Az összecsapásokon mindegyik szakág képviselője egyszer lépett pástra. Európát három, Amerikát, valamint az ázsiai-óceániai zónát két-két, Afrikát pedig egy válogatott képviselte.

A Europe 1 néven futó hatfős csapat a negyeddöntőben 30-18-ra verte Afrikát, az elődöntőben 30-22-re az Európa 3-as együttest, a döntőben pedig 28-25-re Ázsia-Óceánia 1-es hatosát. A 16 éves Rabb a finálé első asszójában 5:3-re nyert a dél-koreai Jun Hyun ellen, majd egyből Pusztai Liza lépett pástra, aki magabiztos vívással 5:1-re győzte az ugyancsak dél-koreai Jueun Lee-t, így a két magyar asszója után 10-4 volt az állás.

Rabb Krisztián (Fotó: Magyar Olimpiai Bizottság)

A győztes csapatot a két magyaron kívül a francia Armand Spichiger, az olasz Martina Favaretto és Davide di Verli, valamint az ukrán Katerina Csornij alkotta. A végső helyezés a hivatalos éremtáblázatba nem számít bele.