Forrás: Sportolimpia – Facebook

Szeptember 18–22. között negyedik alkalommal szervezte meg középiskolásoknak szóló Sportolimpiáját az RMDSZ, közreműködött a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége (RMPSZ), a Testnevelő Tanárok Országos Tanácskozása (TTOT), az oktatási minisztérium és a Babeș–Bolyai Tudományegyetem.

A Mi Olimpiánk 2018-nak két olimpikon volt a fővédnöke: az atléta, gerelyhajító Ráduly-Zörgő Éva és a sílövő Tófalvi Éva. A megnyitó ünnepségen rajtuk kívül Csinta Samu, a Sepsi OSK elnöke illetve Csillag Péter, a Nemzeti Sport újságírója is jelen volt.

A négynapos rendezvényen 27 erdélyi iskola 510 tanulója mérte össze erejét 8 sportágban. Az Erdély.ma a kosárlabda-turnék eseményeit követte a helyszínen.

A klienc fiúcsapatot három csoportba osztották, az elsőben a Nagy Mózes Elméleti Líceum (Kézdivásárhely, a továbbiakban NMEL), a Kölcsey Ferenc Főgimnázium (Szatmárnémeti, a továbbiakban KFFg) és a Tamási Áron Gimnázium (Székelyudvarhely, a továbbiakban TÁG), a másodikban a Bethlen Gábor Kollégium (Nagyenyed, a továbbiakban BGK), a Csíky Gergely Főgimnázium (Arad, CsGFg) és a Backamadarasi Kis Gergely Református Kollégium (Székelyudvarhely, a továbbiakban BKGRK), a harmadikban pedig a Bolyai Farkas Elméleti Líceum (Marosvásárhely, a továbbiakban BKEL), a Márton Áron Főgimnázium (Csíkszereda, a továbbiakban MÁFg) és az Apáczay Csere János Elméleti Líceum (Kolozsvár, a továbbiakban ACsJEL) kapott helyet.

Az első csoport eredményei: NMEL-KFFg 51-39, NMEL-TÁG 54-31, KGFg-TÁG 57-46. A sorrend: 1. NMEL 4p, 2. KFFg 3p, 3. TÁG 2p.

A második csoport eredményei: BGK-CsGFg 43-36, BGK-BKGRK 25-36, CsGFg-BKGRK 46-72. A sorrend: 1. BGKRK 4p, 2. BGK 3p, 3. CsGFg 2p.

A harmadik csoport eredményei: BFEL-MÁFg 38-40, BFEL-ACsJEL 50-36, MÁFg-ACsJEL 69-22. A sorrend: 1. MÁFg 4p, 2. BFEL 3p, ACsJEL 2p.

A csoportok két-két legjobbja keresztbe jűátszott egymással. Eredmények: NMEL-BGK 58-22, BFEL-BKGRK 59-36, MÁG-KFFg 56-46.

A győztesek körmérkőzéssel döntöttek az érmek sorsa felől, a körbeverés a Nagy Mózes Elméleti Líceum csapatának kedvezett. A második helyet a tavalyi győztes, a Márton Áron Gimnázium, a harmadikat pedig a Bolyai Farkes Elméleti Líceum szerezte meg. Eredmények: NMEL-BFEL 60-33, MÁG-NMEL 41-28, BFEL-MÁG 29-27.

A hét leánycsapatot két csoportba osztották. Az elsőbe a Salamon Ernő Főgimnázium (Gyergyószentmiklós, a továbbiakban SEFg), a Backamadarasi Kis Gergely Református Kollégium (BKGRK), a Báthory István Elméleti Líceum ( Kolozsvár, a továbbiakban BIEL) és a Mikes Kelemen Elméleti Líceum (Sepsiszentgyörgy, a továbbiakban MKEL), a másodikba pedig a Bolyai Farkas Elméleti Líceum (BFEL), a Márton Áron Főgimnázium (MÁFg) és a Kölcsey Ferenc Főgimnázium (KFFg) jutott.

Az első csoport eredményei: SEFg-BKGRK 36-16, MKEL-BIEL 48-26, SEFg-BIEL 49-24, BKGRK-MKEL 33-31 (a torna addigi legnagyobb megleptése a címvédő veresége volt), SEFg-MKEL 35-31 (ez ezzel a szentgyörgyiek kiestek), BKGRK-BIEL 32-16. A sorrend: 1. SEFg 6p, 2. BKGRK 5p, 3. MKEL 4p, 4. BIEL 3p.

A második csoport eredményei: MÁFg-BFEL 59-10, KFFg-BFEL 49-27, MÁFg-KFFg 44-21. A sorrend: 1. MÁFg 4p, 2. KFFg 3p, 3. BFEL 2p.

A döntőbe jutásért keresztbe játszottak: SEFg-KFFg 37-27 és BKGRK-MÁFg 37-34 (ez volt a torna második legnagyobb meglepetése).

Az idei bajnoki cím sorsa drámai csatában, öt hosszabbítás után dőlt el – a gyergyószentmiklósiak javára: Salamon Ernő Főgimnázium- Backamadarasi Kis Gergely Református Kollégium 56-49 (31-31). A kisdöntőben: Márton Áron Főgimnázium-Kölcsey Ferenc Főgimnázium 56-16.

A többi sportág győztesei:

Labdarúgás: Puskás Tivadar Szakközépiskola, Sepsiszentgyörgy

Kézilabda fiúk: Cserey-Goga Technológiai Líceum (Kraszna)

Kézilabda lányok: Kölcsey Ferenc Főgimnázium (Szatmárnémeti)

Röplabda fiúk: Báthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár

Röplabda lányok: Báthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár

Strandröplabda fiúk: Csiky Gergely Főgimnázium, Arad

Strandröplabda lányok: János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár

Strandröplabda vegyes: Báthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár

Asztalitenisz fiúk: Bardócz Szilárd Zsolt (Baróti Szabó Dávid Technológiai Líceum, Barót)

Asztalitenisz lányok: Fischer Anna (Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely)

Asztalitenisz vegyespáros: Farkas Bence, Varga Krisztina (Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely)

Úszás

50 m gyors, fiúk: Mihály Zsolt Hunor (Mikes Kelemen Elméleti Líceum, Sepsiszentgyörgy)

50 m hát, fiúk: Mihály Zsolt Hunor (Mikes Kelemen Elméleti Líceum, Sepsiszentgyörgy)

50 m mell, fiúk: Szász Róbert Máté (Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely)

50 m gyors, lányok: Székely Éva (Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely)

50 m hát, lányok: Lukács Henrietta (Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely)

50 m mell, lányok: Szabó Nikolett (Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely)

4×50 m vegyes gyorsúszóváltó: Bolyai Farkas Elméleti Líceum (Marosvásárhely)

Atlétika

80 m síkfutás, lányok: Réti Krisztina (Domokos Kázmér Szakközépiskola, Szováta)

00 m síkfutás, fiúk: Sinka László (Kőrösi Csoma Sándor Líceum)

800 m síkfutás, lányok: Bartha Dorottya (Báthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár)

1000 m síkfutás, fiúk: Kovács Tamás (Báthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár)

4×100 m vegyes váltó: Willing Boglárka, Sándor Dávid Ervin, Istenes Lóránd, Demeter Mercédesz (Báthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár)

Súlylökés, lányok: Ács Petra (Báthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár)

Súlylökés, fiúk: Hegyi Eduárd (Domokos Kázmér Szakközépiskola, Szováta)

Távolugrás, lányok: Szilányi Abigél (Székely Mikó Kollágium, Sepsiszentgyörgy)

Távolugrás, fiúk: Zibileanu Dániel (Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely)

A versenyeken a Bolyai Farkas Elméleti Líceum diákjai szerezték a legtöbb érmet (8 arany, 1 ezüst, 3 bronz). A Báthory István Elméleti Líceum tizennyolc dobogós helyezéssel (7-7-4) a második, a Domokos Kázmér Szakközépiskola pedig 6 éremmel (2-2-2) a harmadik helyet szerezte meg a medáltáblázaton. Az Apáczai Csere János Elméleti Líceum sportolói 11 érmet gyűjtöttek, de aranyat egyet sem: öt ezüst és hat bronzérem került a birtokukba.

Turós-Jakab László

1 Comment

  1. Tóducz

    “Olimpiál a Föld, olimpiában minden,
    Olimpián vedelik a szeszt itt minden féle szinten.
    Csak az ürge nem iszik, ó azt meg kiöntik,
    Mert olyan ürge nem is kell, ki nem iszik…
    Olimpiál a Föld, olimpiában minden,
    Vidáman iszogatom el még azt is, amim nincsen…
    A nagypapa és a nagymama is olimpiál,
    A kisgyermek se kér tejet ma már…..
    Olimpiál a finn, olimpiál a norvég,
    Olimpiál a távol-keleti s,
    Olimpiál bizony a szomszéd,
    Van hol tiltja a korán,
    Másutt nem szabad korán…

    Válasz

Szóljon hozzá!

Az email címet nem tesszük közzé.