A vártnál izgalmasabbra sikerült az esélyesebbnek tartott Sepsi OSK továbbjutása a Román Kupában kedden, hiszen a rendes játékidőben és a hosszabbításban is 1–1 volt állás a másodosztályban érdekelt Temesvári Politehnica ellen, így tizenegyespárbaj döntött. A Dan Păltinișanu Stadionban végül a piros-fehérek örülhettek, miután Fejér Béla kivédte a házigazdák egyik tizenegyesét, a szentgyörgyi csapat pedig büntetőrúgásokkal 5–3 arányban győzött.

Prosser Dániel hamar vezetéshez juttatta csapatát. Fotók: Mihai Comșulea

Eugen Neagoe vezetőedző – a bolgár Stefan Velev kivételével – azokat a labdarúgókat küldte pályára, akik a bajnokságban kevesebb lehetőséget kapnak. A kapuban Fejér Béla bizonyíthatott, a védelemben Gabriel Dodoi, Ionuț Ursu, Adrian Rus és Florin Ștefan küzdött, a középpályán Aljakszandr Karnyicki játszott, míg a támadósort Joseph Mensah, Yasin Hamed, Prosser Dániel és Hadnagy Attila erősítette. A Sepsi OSK már a 17. percben megszerezte a vezetést, Hadnagy közeli lövésénél Rareș Murariu még hárítani tudott, a kipattanóra pedig Prosser csapott le, és a bal alsóba gurította a labdát.

A kapott gól felrázta a házigazdákat, a piros-fehérek egykori játékosa, Ionuț Plămadă egy védelmi hibát kihasználva tört kapura, azonban Fejér hatalmasat védett, és a kipattanót Gelu Velici senkitől sem zavartatva mellé rúgta. A vendég csapat a 29. percben tovább növelhette volna előnyét, Mensah átadását a bal oldalon érkező Prosser kezelte le, célba vette a hosszú alsót, de próbálkozása néhány centivel elkerülte a kaput. A jól játszó Politehnica a 43. percben egyenlített, Fejér ezúttal tehetetlen volt Alin Ignea 25 méterről leadott lövésével szemben. Az első félidő végét jelző sípszó előtt Hadnagynak is adódott egy gólszerzési lehetőség, azonban Prosser beadását közelről mellé fejelte.

A szünet után mindkét csapat a biztonságos játékra koncentrált, egyik sem kockáztatott, helyzetek is alig adódtak. A 73. percben a csereként beálló Gabriel Vașvari távoli lövését, majd a 89. percben Florin Ștefan próbálkozását hárította Murariu. A piros-fehér mezesek hiába birtokolták többet a labdát, újabb gól nem született, így jöhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás, ahol mindkét együttesnek volt egy-egy lehetősége. A hazaiak részéről Romeo Bănică dolgoztatta meg a szentgyörgyiek hálóőrét, majd Bryan Nouvier szabadrúgása néhány centivel kerülte el a temesváriak kapuját, a továbbjutásról pedig büntetőpárbaj döntött. A piros-fehérek részéről előbb Hadnagy, majd Nouvier, Rus és Drăghici is bevágta a tizenegyest, míg a Temesvártól Ionuț Coadă a kapufát találta el, Dragoș Cojocaru tizenegyesét pedig Fejér védte, így a Sepsi OSK nyolcaddöntőbe jutott.

„Végül sikerült továbbjutnunk, de csak nagy izgalmak árán. Egy kiegyenlített mérkőzés volt, gratulálok a Temesvári Politehnica csapatának, mert jól teljesítettek. A tizenegyeseket megelőzően bármelyik együttes nyerhetett volna. Sajnos, 120 percet játszottunk, és ez nem egy boldogító tényező. Kicsit mérges vagyok, amiért nem sikerült a rendes játékidőben lezárnunk a meccset. Vezettünk, józanabbul és okosabban kellett volna futballoznunk, abban az esetben pedig megszerezhettük volna a második gólt, de ennek így kellett történnie. Pénteken nehéz mérkőzésünk lesz a Dinamo vendégeként, ahol nagyon figyelmesen kell játszanunk” – nyilatkozta a mérkőzés után Eugen Neagoe.

Labdarúgó Román Kupa, tizenhatoddöntő: Temesvári Politehnica–Sepsi OSK 1–1 (1–1), tizenegyesekkel 3–5.
Temesvár, Dan Păltinișanu Stadion, mintegy 1000 néző. Vezette: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin). Temesvár: Murariu – Bilia, Nicolescu, Coadă, Cojocaru – Lazea, Vigrășan – Bedea (Bănică, 82.), Ignea (Miholca, 111.), I. Plămadă (Bozian, 82.) – Velici (Ghinescu, 67.). Vezetőedző: Cosmin Petruescu. Sepsi OSK: Fejér – Dodoi, Ursu, Rus, F. Ștefan – Velev (Vașvari, 57.), Karnyicki – Mensah (Neuvier, 92.), Hamed (Simonovski, 84.), Prosser (Drăghici, 76.) – Hadnagy. Vezetőedző: Eugen Neagoe. Gólszerzők: Ignea (43.), illetve Prosser (17.). Sárga lap: Bilia (22.), Murariu (118.), illetve Karnyicki (7.).

További eredmények: FC Voluntari–FC Botoșani 2–1 (gólszerzők: Belahmeur 38., Tudorie 41., illetve Chitoșcă 46.), FK Csíkszereda–Energeticianul 2–1 (gsz.: Mitra 31., Magyari 73., illetve Rusu 71. – tizenegyesből), Sportul Snagov–Craiova 0–2 (gsz.: Gardoș 36., Markovic 74.), Unirea Brăila–Dinamo 1–3 (gsz.: Maxin 21., illetve Grigore 6., Nistor 8., 71.).