Fotók: Csíkszeredai Sportklub – Facebook

Csöpögésig teltek a Vákár Lajos Műjégpálya lelátói a Csíkszeredai Sportklub – Újpest jégkorong Erste Liga elődöntő hatodik mérkőzésére, ami nem is volt csoda, hiszen a hazai alakulat egy győzelemre volt a döntőtől. Ugyanakkor ebből kifolyólag arra is lehetett számítani, hogy az Újpest nem fogja olcsón adni a bőrét és megkapaszkodik az utolsó szalmaszálba.

A mérkőzés viszont még el sem kezdődött Becze kiült 2 percre, ám ezzel nem tudott élni a vendégcsapat. Egyenlő létszám mellett a Sportklub igyekezett tempót diktálni. A harmad közepéhez érve jött az újabb újpesti előny következett és ezzel némi szerencsével ugyan, de Hebar élni tudott. A vendég előny nem tartott sokáig. A következő cserében Valchar és Gecse vállalt fel egy hazai támadást, amely végén a hátvéd jutatta túl a korongot Duscheken. Támadásban maradt a kék-fehér alakulat, de a legnagyobb helyzet előnyben maradt ki, amikor Rokaly a vasat faragta szét életerős löketével. A felvonás vége hátrányba találta a Sportklubot, és amikor már-már úgy tűnt, hogy sikerült kihúzni, akkor Ropret eresztett el egy löketet takarásból, amely védhetetlenül zúdult Lundström kapujába.

A második felvonás pedig épp hogy elkezdődött Flinta máris a kiállítás sorsára került, amellyel újfent élni tudtak a vendégek. Ezúttal Huba lökete kötött ki a vinklibe. Innentől kezdve nemcsak a harmad, hanem az egész meccs kezdet egyoldalúvá válni. A Sportklub irtózatos nagy nyomást helyezett a vendégekre, akik a félpályát is alig tudták átlépni. A nyomás végül a 32. percben ért góllá, amikor Krasznoszlobodcev lőtt védhetetlen gólt. Ez még nagyobb löketet adott a hazai csapatnak, akik lelkes szurkolói támogatásával még nagyobb tempót diktáltak. Az utolsó percekre jött egy késleltetett kiállítás, amelyet 1 másodperccel a játékrész vége előtt Valchar váltott gólra.

Az utolsó felvonásra tompult a hazai támadások erőssége, a biztonságosabb hoki vette át a szerepet. A fölény így is megvolt, amely végül a 47. percben domborodott ki, emberelőnyben, amikor Taratuhin gólja már a vezetést jelentette. Csakúgy, mint az Újpest vezető góljánál, ezúttal is hamar jött a válasz. Több egymás utáni védekezési hibát kihasználva Kocsis egyenlített másodperceken belül. A folytatásban a házigazdák igyekeztek alkotni, ugyanakkor a vendég kontrákba is rendre veszély volt.

Így érkeztünk el a hosszabbításhoz. Itt viszont az első valamire való akció rögtön egy szóló volt, amelyet Becze elpuskázott. A folytatásra kezdett kidomborodni, hogy a kék-fehérek jobban bírják erővel ezen összecsapást, de Duschek, illetve a védelem állta a sarat. Még emberhátrányban is, amelyet sikerült kivédekeznie az ellenfélnek. Sőt egy kósza akció végén Stefishen ütőjébe maradt a vendég győzelem.

Az ötödik felvonásra már szemmel láthatóan alaposan elfáradtak a játékosok. Kevés volt az a játékos, akiben erő maradt. A vendégektől messze kitűnt Ropret, de egyedül kevés volt, míg a túloldalon többen is frissebben mozogtak. Közéjük tartozott Becze is, akit előbb Benk vakoldalról ütközte le, hogy még az orra vére is megindult, ám a játékvezetők nem ítéltek semmit. A következő cserénél viszont újra a jégen volt a Sportklub játékosa, aki ezt góllal torolta meg, egyúttal bebiztosítva a győzelmet.

A Csíkszeredai Sportklub a 2012/2013-as idény után jutott el újfent a sorozat döntőjébe, amelynek első összecsapását március 26-án, kedden, Pesterzsébeten, a Ferencváros otthonában vívja.

Eredmény

Csíkszeredai Sportklub – Újpest 5–4 (1–2, 2–1, 1–1, 0–0, 1–0)

Gólszerzők: Gecse (11.), Krasznoszlobodcev (32.), Valchar (40.), Taratuhin (47.), Becze (85.), illetve Hebar (10.), Ropret (20.), Huba (24.), Kocsis (48.).

A párharc végeredménye: 4–2 a Sportklub javára.

Mestermérleg

Hozó Levente, Csíkszeredai Sportklub: – Rég nem volt ilyen mérkőzés Csíkszeredában, mint amilyent most zártunk. Örvendek, hogy mi jöttünk ki győztesen és ehhez gratulálok a srácoknak. Le az összes kalapokkal előttük, hogy ennyi utazás, ennyi meccs után ekkora munkát sikerült beletenniük a párharcba. A mai meccs lényege az volt, hogy a fiúk nem adták fel fejben egy percre sem, végig küzdöttek, harcoltak. A párharcról tudtuk, hogy nem lesz egyszerű, de most már előretekintünk. Készülünk a döntőre és most ez a legfontosabb.

Szilassy Zoltán, Újpest: – Ez a meccs megmutatta két csapat erejét. Ötödik harmadban dőlt el a mérkőzés, nagyon közel voltunk egymáshoz. Nyílván az ember ilyenkor végetlenül szomorú, hogy nem mi jutottunk a döntőbe, hiszen mi is közel voltunk hozzá. Ez a mai meccs konkrétan egy óriási küzdelem volt. Gyakorlatilag az emberelőnyös játékunk volt parádés, sajnos viszont benne voltak olyan egyéni hibák a játékunkba, amelyek nem voltak a tervbe. Kettővel mentünk a párharcban és utána jöttek elő ezek az egyéni hibák, picit könnyelművé váltunk, koronggal és korong nélkül. Talán ez a 2–0 adott egy olyan lelki fröccsöt nekünk, hogy ez most könnyű lesz. Sajnos ezzel egy picit letértünk az egyszerű játék útjáról és a keményebb játék útjáról is. Innen pedig nagyon nehéz visszalépni a helyes útra. Ezt a Szereda megbosszulta. A mai meccs megint a play-off karakterünket hozta, nagyon keményen játszottunk és azt kell mondjam, hogy az offenzív zónában nagyon hatékonyak voltunk. Lőttünk négy gólt, ami alapjáraton elég kéne legyen, ám túloldalt is volt ennyi. Ez a szériánkba került. Nagyon sajnálom, hiszen megérdemeltük volna a döntőt, miként az ellenfél is. Sőt ők jobban, hiszen ők a négy fát előrébb elérték mint mi. Ehhez nekik gratulálok és sok sikert kívánok a döntőben.