Változatos témákkal várják az érdeklődőket a 15. EMI-tábor tematikus sátraiAz augusztus 7-én, szerdán rajtoló EMI-tábor előadásaiban és kerekasztal-beszélgetéseiben idén is főszerepet kapnak a történelmi, nemzetpolitikai, közéleti kérdések, de hagyományőrzéssel, néprajzzal kapcsolatos programpontok is színesítik a rendezvény mindennapjait.

A tábor visszatérő neves előadói – mint Wittner Mária, Raffay Ernő, Babucs Zoltán – mellett idén Kövér László, a Magyar Országgyűlés elnöke is tiszteletét teszi a Gyergyószentmiklós melletti 4-es kilométernél, a Forest Camping területén zajló rendezvényen.

Az EMI-táborok programjának sarokköve az Előadótér, ahol tematikus sátrakban megszervezett előadásokon, kerekasztal-beszélgetéseken és tényleges vitákon vehetnek részt az érdeklődők. Nem lesz ez másképp a 15. EMI-táborban sem, így az idén is olyan, történelemmel, kultúrával és nemzetpolitikai kérdésekkel foglalkozó előadásokat hallgathatnak meg a táborozók, amelyek nem hiányozhatnak egy múltja iránt érdeklődő, a közös jövőért felelősséget érző magyar ember tudástárából sem.

Akárcsak az eddigi években, az EMI-tábor közismert előadói, így Wittner Mária 1956-os szabadságharcos, Raffay Ernő történész, Babucs Zoltán hadtörténész és sokan mások olyan kulcsfontosságú történelmi eseményekre világítanak majd rá, amelyek sorsdöntőnek bizonyultak a magyarság történelmében. A programban helyet kapnak emellett a magyar mondákkal, néphagyományokkal és kultúrával kapcsolatos előadások, valamint különböző hagyományőrző tevékenységek is.

A tábor szellemiségéhez híven előadások és beszélgetések, viták keretében próbáljuk meg feldolgozni az elmúlt év legfontosabb nemzetpolitikai történéseit, fejleményeit. Szó lesz így Beke István és Szőcs Zoltán ügyéről, az úz-völgyi katonatemető esetéről, az autonómiáért folytatott harc helyzetéről. Elfogadta idei táborunkra szóló meghívásunkat Kövér László, a Magyar Országgyűlés elnöke, aki augusztus 10-én, szombaton 16 órától vesz részt a Magyar nemzetstratégia Erdélyben és a Kárpát-medencében címet viselő beszélgetésen.

Az EMI-tábor szervezői minden évben kiemelt figyelmet fordítanak arra, hogy a fiatalságot is becsábítsák az előadásokra és beszélgetésekre, ezért az elhangzottakhoz kapcsolódó vetélkedők és kvízek ösztönzik majd őket a részvételre. A napközbeni programokat borkóstolók zárják, az esti kikapcsolódást pedig koncertek, táncházak és bulik biztosítják.

Program

Augusztus 7., SZERDA

ELŐADÓSÁTOR

13:00 – Megnyitó
Meghívottak: Mezei János, a Magna Carpatica Egyesület elnöke, Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere, Sorbán Attila Örs, az Erdélyi Magyar Ifjak (EMI) elnöke és az EMI-tábor főszervezője, Bíró András Zsolt antropológus, Magyar Természettudományi Múzeum

14:00 – Sajtótájékoztató
Sorbán Attila Örs, az Erdélyi Magyar Ifjak (EMI) elnöke és az EMI-tábor főszervezője, Szűcs Péter, az Erdélyi Magyar Ifjak (EMI) alelnöke és az EMI-tábor programfelelőse

15:00 – Rováskrónikák
Meghívott: Mandics György író, művelődéstörténész

BORHÁZ

18:00 – Reizer pince, Krasznaterebes (Észak-Partium)

EMI-SÁTOR

15:00 – Egy erdélyi magyar fiatal jogairól és kötelességeiről
Meghívott: Kosztándi Alíz, a Jogaink Egyesület tagja

GYEREKSÁTOR

Kezdjük a tábort egészségesen!

10:00 – Minden napra egy mese: Szóló szőlő, mosolygó alma, csengő barack
„Ha én zöldség, gyümölcs lennék…’’
Ép testben ép lélek – szabadtéri játékok
Kézműves foglalkozás: alma, körte írisz technikával, gyurmázás, színezés

14:00 – Ebédszünet

15:00 – Varázszsák – kitalálósdi
Gyümölcs, zöldség falatozó
Kézműves foglalkozás: zöldségnyomda, gyurmázás, színezés
Aprók tánca: gyermektáncház

20:00 – Esti mese, sátorzárás

HAGYOMÁNYŐRZŐ TÉR

9:00 – A haditábor felépítése

11:00 – Élő haditábor – kézműves tevékenységek, fafaragás, középkori érme gyártó műhely, íjászat

14:30 – Hogyan épül fel egy jurta? – Rézrontó Tölgyesi Béla előadása a jurtában

16:00 – Hadi bemutató – harci technikák, öltözetek, viadalok

SZÖGLET/BULISÁTOR

9:30 – MostJó – A legjobb a reggelt egy kis ellazító elmetornával indítani.
Közös relaxáció, meditáció, lélekbúvárkodás

10:30 – Frissítő – Műanyagmentes július a te szemszögedből
Közös beszélgetés, eszmefuttatás egy finom kávé vagy tea mellett, eközben hennafestés, ékszerkészítés, faragás

11:30 – Egy perc, és nyersz – rövid ügyességi vetélkedő

12:00 – Hétkövezés – csapatjáték

12:30 – Csapatos csapatás – erőpróbák fiúknak, lányoknak egyaránt. Bátorságpróba és taktikai játékok

14:00 – Beugró

15:30 – Fortuna kereke hadd válasszon nektek programot: Falharc, Sörpong, A For Waterfall kártyajáték, Bátor Jenga, Fekete-fehér, igen-nem, Csigafutam stb.

16:00 – Sörpong

17:00 – Tudom, hogy tudod! – általános műveltségi kvíz

17:30 – Jam session – közös zenélés, hangolódás az esti koncertekre

23:00 – DJ Lilboy & DJ Ati

KONCERTTÉR

20:00 – No Sugar

22:00 – Road

00:00 – Hellmeton

Augusztus 8., CSÜTÖRTÖK

ELŐADÓSÁTOR

11:00 – Mit jelent a Polgári Kezdeményezés a Nemzeti Régiókért az autonómiáért folytatott munkábanMeghívott: Izsák Balázs, a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) elnöke

12:30 – 30 év elteltével ‘89-ről
Meghívottak: Gergely István (Tiszti), a Csibész Alapítvány elnöke, Dr. Dénes Zoltán egyetemi tanár, plébános

14:00 – Mi történt és mi fog történni az úz-völgyi temetőben?
Meghívottak: Baliga Csaba, Mezei János, Tőke Ervin, Sorbán Attila Örs

15:30 – A magyar nemzetpolitika kihívásai
Meghívott: Boldog István magyar országgyűlési képviselő

BORHÁZ

18:00 – Kaló Imre, Szomolya (Egri borvidék)

EMI-SÁTOR

12:00 – Orbán Balázs és a legendás Szejke – könyvbemutató
Meghívott: Balázs Árpád, az Élő Székelyföld Munkacsoport tagja

15:00 – Miket is ügyködött nálunk Tănase?
Meghívottak: Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere, Árus Zsolt, a Székely Figyelő elnöke

GYEREKSÁTOR
„Víz, víz, tiszta víz…”

10:00 – Minden napra egy mese: A víz tündére
Mondókák tanulása
Halászjáték, csoportos játékok, kincskeresés
Tanuljunk együtt valami újat: kísérletek a vízzel
Kézműves foglalkozás: hajtogatás, vízfestékezés

14:00 – Ebédszünet

15:00 – Mozgásos, egyensúly játékok
Vetélkedők
Kézműves foglalkozás: gyurmázás, kőfestés

20:00 – Esti mese, beszélgetés, sátorzárás

HAGYOMÁNYŐRZŐ TÉR

9:00 – A haditábor felépítése

11:00 – Élő haditábor – kézműves tevékenységek, fafaragás, középkori érme gyártó műhely, íjászat

14:30 – Hol éltek honfoglaló eleink? – előadás a jurtában

16:00 – Hadi bemutató – harci technikák, öltözetek, viadalok

SZÖGLET/BULISÁTOR

9:30 – MostJó – A legjobb a reggelt egy kis ellazító elmetornával indítani.
Közös relaxáció, meditáció, lélekbúvárkodás

10:00 – 18:00 – Könyvturkáló. Ha elég elmés vagy, el is nyerheted a kiválasztott könyvet.

10:30 – Frissítő – A művészet határvonalai
Közös beszélgetés, eszmefuttatás egy finom kávé vagy tea mellett, eközben hennafestés, ékszerkészítés, faragás

11:00 – Tai-chi a Szöglet mellett

11:20 – Tábori kvíz – kérdések az előző napi előadásokról

11:30 – Egy perc, és nyersz – rövid ügyességi vetélkedő

12:00 – Bújócska – csapatjáték

12:30 – 14:00 – Csapatos csapatás – erőpróbák fiúknak, lányoknak egyaránt. Bátorságpróba és taktikai játékok.

14:00 – A Lélek meghajol – élményséta

15:30 – 17:00 – Fortuna kereke hadd válasszon nektek programot: Falharc, Sörpong, A For Waterfall kártyajáték, Bátor Jenga, Fekete-fehér, igen-nem, Csigafutam stb.

17:00 – Tudom, hogy tudod! – általános műveltségi kvíz

17:30 – Jam session – közös zenélés, hangolódás az esti koncertekre

23:00 – DJ Raymi

KONCERTTÉR

20:00 – Rómeó Vérzik

22:00 – Zorall

00:00 – Age of Blasters

Augusztus 9., PÉNTEK

ELŐADÓSÁTOR

11:00 – Máglyatűz – könyvbemutató
Meghívott: Dr. Demkó Attila író, történész

12:30 – A Rongyos Gárda és harcai
Meghívott: Domonkos László író, újságíró, televíziós szerkesztő

14:00 – Kárpátalja 1939-es felszabadítása
Meghívott: Gulyás László történész

15:30 – A magyar-horvát viszony a szétválás előtt
Meghívott: Dr. Makkai Béla történész

BORHÁZ

18:00 – Barcza Bálint (Somlói borvidék)

EMI-SÁTOR
12:00 – Magyar-e a székely? – vita
Meghívottak: Vincze Kozócsa, Sorbán Attila Örs

13:30 – Bemutatkoznak a Magyar Patrióták
Meghívott: Hetzmann Róbert, a Magyar Patrióták Közösségének elnöke

15:00 – Anyanyelvhasználat az igazságszolgáltatásban
Meghívott: Petres Kata, a Jogaink Egyesület tagja

GYEREKSÁTOR
Székely, magyar világunk
10:00 – Monda-e vagy történelem: Hadak útja
Reggeli beszélgetés, játékok
Ismerkedés a mondák világával
Kézműves foglalkozás: lovacska, csomózás-bogozás, zászlókészítés
Mozgásos játékok

14:00 – Ebédszünet

15:00 – Kézműves foglalkozás: székely szoknya, székely pár színezés
Népi gyermekjátékok tanulása, társasjátékok

20:00 – Magyar mondák, sátorzárás

HAGYOMÁNYŐRZŐ TÉR

9:00 – A haditábor felépítése

11:00 – Élő haditábor – kézműves tevékenységek, fafaragás, középkori érmegyártó műhely, íjászat

12:00 – A honfoglaláskori viseletekről – Medgyesi Pál, a Munkácsy Mihály Múzeum igazgatójának előadása a jurtában

14:30 – Hogyan készültek a régi díszek? – előadás a jurtában

16:00 – Hadi bemutató – számszeríj-bemutató, harci technikák, öltözetek, viadalok

SZÖGLET/BULISÁTOR

5:30 – Napköszöntő

9:30 – MostJó – A legjobb a reggelt egy kis ellazító elmetornával indítani.
Közös relaxáció, meditáció, lélekbúvárkodás

10:00 – 18:00 – Könyvturkáló. Ha elég elmés vagy, el is nyerheted a kiválasztott könyvet

10:30 – Frissítő – Működhet-e a szexuális felvilágosítás a modernkori információáramlás árnyékában?
Közös beszélgetés, eszmefuttatás egy finom kávé vagy tea mellett, eközben hennafestés, ékszerkészítés, faragás

11:00 – Tai-chi a Szöglet mellett

11:20 – Tábori kvíz – kérdések az előző napi előadásokról

11:30 – Egy perc, és nyersz – rövid ügyességi vetélkedő

12:00 – Kidobós – csapatjáték

12:30 – 14:00 – Csapatos csapatás – Sörpong

14:00 – TrollFoci közönségtalálkozó
Meghívottak: Levi és Adrián, TrollFoci adminok

15:30 – 17:00 – Fortuna kereke hadd válasszon nektek programot: Falharc, Sörpong, A For Waterfall kártyajáték, Bátor Jenga, Fekete-fehér, igen-nem, Csigafutam stb.

16:30 – Rapid randi – vidám, játékos ismerkedés, gyors feladatokkal, amely során rövid időn belül megismerkedhetsz más táborozókkal

17:00 – Tudom, hogy tudod! – általános műveltségi kvíz

17:30 – Jam session – közös zenélés, hangolódás az esti koncertekre

23:00 – DJ Czika, DJ Pici

KONCERTTÉR

20:00 – Transylvanium

22:00 – Omen

00:00 – Szkítia

Augusztus 10., SZOMBAT

ELŐADÓSÁTOR

11:00 – Egy év elteltével a Beke–Szőcs-ügyről

Meghívottak: Kulcsár Terza József, Szőcs Csongor

13:00 – Felvidék hazatérése
Meghívott: Babucs Zoltán hadtörténész, a Magyar Hírlap szerkesztője

14:00 – Magyarország és Erdély 1919-ben
Meghívott: Raffay Ernő történész

16:00 – Magyar nemzetstratégia Erdélyben és a Kárpát-medencében
Meghívottak: Kövér László, a Magyar Országgyűlés elnöke, Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke, Sorbán Attila Örs, az Erdélyi Magyar Ifjak (EMI) elnöke

BORHÁZ

18:00 – Major Levente, Abasár (Mátrai borvidék)

EMI-SÁTOR

13:30 – Családmodell és gyermekvállalás a magyar népmesékben
Meghívott: Hadnagy Jolán óvónő, művelődésszervező

GYEREKSÁTOR

Kis színészek játéka

10:00 – Minden napra egy mese: Miért haragszik a disznó a kutyára, a kutya a macskára, a macska az egérre?
Bábjátékok, hangutánzás
Kézműves foglalkozás: bábok készítése
Mesék dramatizálása

14:00 – Ebédszünet

15:00 – Ugorjunk, hadd lobogjon a hajunk! – szabadtéri játékok: akadálypálya, állatos játékok
Kézműves foglalkozás: ujjbábok készítése
Mesehallgatás

20:00 – Esti mese, sátorzárás

HAGYOMÁNYŐRZŐ TÉR

9:00 – A haditábor felépítése

11:00 – Lovagi játékok – birkózás, vívás harci öltözetben (jelentkezés a helyszínen)

12:00 – Kik és hogyan éltek a jurtában? – viselet- és fegyverbemutató a jurtában

18:00 – Hadi bemutató – számszeríj-bemutató, harci technikák, öltözetek, viadalok

SZÖGLET/BULISÁTOR

9:30 – MostJó – A legjobb a reggelt egy kis ellazító elmetornával indítani.
Közös relaxáció, meditáció, lélekbúvárkodás

10:00 – 16:00 – Könyvturkáló. Ha elég elmés vagy, el is nyerheted a kiválasztott könyvet

10:30 – Frissítő – Miénk itt a tér: mitől érzed/érezhetnéd az EMI-tábort igazán a magadénak? Első élményeid, meghatározó pillanataid.
Közös beszélgetés, eszmefuttatás egy finom kávé vagy tea mellett, eközben hennafestés, ékszerkészítés, faragás

11:00 – Tai-chi a Szöglet mellett

11:20 – Tábori kvíz – kérdések az előző napi előadásokról

11:30 – Egy perc, és nyersz – rövid ügyességi vetélkedő

12:00 – Transylvanian Fanatics – bemutatkozó beszélgetés

12:30 – 14:00 – Csapatos csapatás – erőpróbák fiúknak, lányoknak egyaránt. Bátorság próba és taktikai játékok.

14:00 – A Lélek meghajol – élményséta

15:30 – 17:00 – Fortuna kereke hadd válasszon nektek programot: Falharc, Sörpong, A For Waterfall kártyajáték, Bátor Jenga, Fekete-fehér, igen-nem, Csigafutam stb.

17:00 – Tudom, hogy tudod! – általános műveltségi kvíz

17:30 – Jam session – közös zenélés, hangolódás az esti koncertekre

23:00 – DJ Hunay & DJ Dewil

KONCERTTÉR

20:00 – Romantikus Erőszak

22:00 – Leander Kills

00:00 – Santa Muerte

Augusztus 11., VASÁRNAP

ELŐADÓSÁTOR

11:00 – ’56 üzenete a mai fiataloknak
Meghívott: Wittner Mária 1956-os szabadságharcos

12:30 – Elindult Szűz Mária a Jordán kútjára – A magyar néphagyomány és a víz
Meghívott: Harangozó Imre tanár, néprajzkutató

16:00 – Erdélyi Nemzeti Kerekasztal

BORHÁZ

18:00 – Mados Attila, Bihardiószeg (Érmelléki borvidék)

EMI-SÁTOR

12:00 – Minden magyar felelős minden magyarért – könyvbemutató
Meghívott: Borbély Zsolt Attila

GYEREKSÁTOR

Góbéságok

10:00 – Minden napra egy mese: Az ördög kilenc kérdése
Beszélgetés, kommunikációs játékok, mondókázás, találós kérdések, nyelvtörők
Kézműves foglalkozás: karkötő, papírsárkány készítése

14:00 – Ebédszünet

15:00 – Beszélgető kör: „Ez tetszett, ez nem tetszett…”
Kiállítás a hét során készült tárgyakból

20:00 – Esti mese, táborzárás

HAGYOMÁNYŐRZŐ TÉR

9:00 – A haditábor felépítése

11:00 – Élő haditábor – kézműves tevékenységek, fafaragás, középkori érme gyártó műhely, íjászat

14:00 – Pászka Lehel lovasíjász bemutatója

18:00 – Hadi bemutató – számszeríj bemutató, harci technikák, öltözetek, viadalok

SZÖGLET/BULISÁTOR

5:30 – Napköszöntő

9:30 – MostJó – A legjobb a reggelt egy kis ellazító elmetornával indítani.
Közös relaxáció, meditáció, lélekbúvárkodás

10:30 – Frissítő – Rejtett függőségek a hétköznapokban
Közös beszélgetés, eszmefuttatás egy finom kávé vagy tea mellett, eközben hennafestés, ékszerkészítés, faragás

11:00 – Tai-chi a Szöglet mellett

11:20 – Tábori kvíz – kérdések az előző napi előadásokról

11:30 – Egy perc, és nyersz – rövid ügyességi vetélkedő

12:00 – Hétkövezés – csapatjáték

12:30 – 14:00 – Csapatos csapatás – erőpróbák fiúknak, lányoknak egyaránt. Bátorság próba és taktikai játékok.

14:00 – Rapid randi – vidám, játékos ismerkedés, gyors feladatokkal, amely során rövid időn belül több emberrel is megismerkedhetsz

15:30 – 17:00 – Fortuna kereke hadd válasszon nektek programot: Falharc, Sörpong, A For Waterfall kártyajáték, Bátor Jenga, Fekete-fehér, igen-nem, Csigafutam stb.

17:00 – Tudom, hogy tudod! – általános műveltségi kvíz

17:30 – Jam session – közös zenélés, hangolódás az esti koncertekre

KONCERTTÉR

20:00 – Örökség

22:00 – Hungarica

00:00 – Táborzáró
(közlemény)

Szóljon hozzá!

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük