Fotók: Facebook / FC Mariupol

A kedvezőtlen időjárási körülmények miatt a játékvezető megszakította, majd lefújta csütörtökön a törökországi Belekben edzőtáborozó Sepsi OSK ötödik felkészülési mérkőzését. A piros-fehérek a lefújás pillanatában Ibrahima Tandia góljával vezettek a bolgár FK Dunav Rusze ellen. A háromszéki csapat pénteken utazik haza, vasárnap pedig folytatják a felkészülést a hamarosan rajtoló tavaszi idényre.

Nem kedvezett az időjárás Törökországban a szentgyörgyi csapatnak. Kisebb szünetekkel szinte végig esős, szeles körülmények uralkodtak az anatóliai üdülőtelepen, néhány alkalommal a futballpálya is használhatatlan volt, szinte teljesen víz borította. A tizennégy csapatos bolgár élvonal tizenkettedik helyén álló FK Dunav Rusze elleni mérkőzésen a Sepsi OSK már a 10. percben megszerezte a vezetést francia-mali játékosának köszönhetően, a folytatásban is több gólszerzési lehetősége volt, ám ezekkel nem tudott élni. A nagyon erős szél és villámlás miatt a játékvezető a 31. percben megszakította, majd lefújta a mérkőzést, a csapatok pedig visszatértek szállásukra.

„Nagyon durva ellenféllel játszottunk. Ahol érték ott rúgták a játékosainkat, és egy becsúszás következtében Bryan Nouvier a vállára esett, így kénytelenek voltunk lecserélni. Egyelőre nem tudjuk, hogy mennyire súlyos a sérülés, de mágneses rezonancia vizsgálatot fognak elvégezni, ahogy hazaértünk. Több mint 100 km/órával fújt a szél, jó döntést hozott a játékvezető, amikor lefújta a mérkőzést” – nyilatkozta lapunknak Bokor János sportigazgató.

Az Eugen Neagoe irányította labdarúgók kedden a magyar élvonalban érdekelt Szombathelyi Haladás ellen léptek pályára, ahol a szentgyörgyi csapat 2–1 arányú győzelmet aratott, így a negyedik felkészülési meccsüket győzelemmel zárták. Király Gáborral és Priskin Tamással a keretében a Vas megyei csapat a magyar élvonalban az utolsó, tizenkettedik pozíciót foglalja el, az elmúlt 18 forduló alatt mindössze 9 pontot gyűjtött.

A felkészülési mérkőzésen a Sepsi OSK a 31. percben szerezte meg a vezetést, egy jobb oldali beadás után Yasin Hamed néhány méterről a jobb sarokba fejelt. A Haladás a 62. percben egyenlített, miután Schimmer Szabolcs jobb oldali beívelését Relu Stoian kapus pontatlanul öklözte ki, a labda Michael Rabušic elé pattant, a cseh támadó pedig a tizenhatos vonaltól kapásból a kapuba lőtt. A Sepsi OSK győzelmet érő találatát a 82. percben Joseph Mensah szerezte, aki mintegy 20 méterről bombázott a jobb felsőbe.

A Sepsi OSK vasárnap az FK Mariupol ellen játszotta harmadik felkészülési mérkőzését, és a piros-fehérek 2–1 arányú vereséget szenvedtek. A tizenkét csapatos ukrán élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hetedik helyén álló együttes már a 12. percben vezetést szerzett az ukrán Andriy Boryachuk találatának köszönhetően, majd a 32. percben megduplázták előnyüket a szintén ukrán Illia Putria révén. A háromszéki együttes a 83. percben tudott szépíteni a csereként pályára lépő Yasin Hamed góljával, ám egyenlíteni már nem sikerült.

„Az időjárás beleszólt a felkészülésbe, azonban sikerült megfelelően edzenünk, és az új játékosok is megfelelően beépültek a csapatba. Továbbra is szándékunkban áll egy csatár leigazolása, a napokban közel jártunk a szerződtetéshez, ám a kiszemelt labdarúgó a több pénzt választotta. Az sem lesz tragédia, ha esetleg nem találunk egy olyan játékost, aki megfelel nekünk, viszont azon vagyunk, hogy ez ne történjen meg, mert öt nagyon fontos mérkőzés előtt állunk, és a felsőházi rájátszásba akarunk jutni” – fogalmazott Bokor.

A háromszéki csapat a felkészülési időszakban korábban kikapott a török Sivasspor csapatától (2–1) és győzött a kazah FK Aktobe ellen (3–1). A Sepsi OSK február 3-án 17 órától az FC Voluntari otthonában játszik az élvonalbeli bajnokság 22. fordulójában.