Idénybeli második vereségét is hazai pályán szenvedte el a Sepsi OSK, miután vasárnap az Astra Giurgiu jobbnak bizonyult az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság odavágójának utolsó, 13. fordulójában.

A piros-fehérek vezetést szereztek, majd több hibát is elkövettek, így ellenfelük rövid idő alatt fordítani tudott, és három ponttal távozott a sepsiszentgyörgyi stadionból.

Fotók: Henning János

A mérkőzés előtt a két csapatot mindössze egy pont választotta el egymástól a rangsorban, azonban 90 perccel később az Astra négyre növelte előnyét a háromszéki gárda előtt, valamint győzelmével felsőházi rájátszást érő helyre ugrott. A vendégek a bajnoki szünetben vezetőedzőt cseréltek, Dan Alexa helyére Bodgan Andone ülhetett le kispadra: a 44 éves tréner a pontvadászat kezdetén még a FCSB csapatát irányította.

Az első félidőben Denis Alibec kemény diónak bizonyult a hazai védők számára, ugyanis a csatár a 13. percben megszerezhette volna a vezetést, éles szögből próbálkozott, viszont Fejér Béla lábbal szögletre mentett. A háromszéki csapat részéről Marius Ștefănescu veszélyeztetett először, távoli lövését Georgi Kitanov védeni tudta, azonban a 14. percben már nem volt magabiztos, hiszen Ștefănescu bal oldali beadása után Goran Karanović néhány méterről a kapu közepe felé továbbította, a bolgár kapus pedig bevédte a labdát, hiszen a kezei között talált utat a hálóba (1–0).

László Csaba csapata előnye tudatában magához ragadta a kezdeményezést, többet birtokolta a labdát, bár a beadások ezúttal többnyire pontatlanok voltak. A Duna-parti gárda váratlanul egyenlített, majd a vezetést is átvette: előbb Constantin Budescu szöglete után Gabriel Tamaș fejjel csúsztatott tovább, a labda pedig Răzvan Tincu válláról Fejér kapujába pattant, nem sokkal később Denis Alibec átemelt a védők felett, Budescu estében a hálóba pöckölt (1–2). A Sepsi OSK a szünet előtt egyenlíthetett volna, viszont Stefan Velev és Ștefănescu kísérleténél is mentettek a védők.

A második játékrészben a sepsiszentgyörgyi csapat elképzeléstelen támadójátékkal próbálkozott, nem jutottak közel kapuhoz, a távoli lövések pedig mellé mentek. A vendégek a 75. percben tovább növelték előnyüket, Budescu jobb oldali beívelését Mihai Răduț Florin Ștefan mellett a kapu jobb oldalába fejelte (1–3).

Budescu gól és gólpassz után segített a házigazdáknak, ugyanis Dylan Flores szabadrúgásánál a tizenhatos vonalon belül álló sorfalban helyet foglalva kézzel ütött bele a labdába, így a játékvezető büntetőt ítélt, amelyet Gabriel Vașvari gólra váltott (2–3). A 90. percben ismét büntetőrúgást reklamált a Sepsi OSK, miután Ljuban Crepulja szabálytalankodott Nicolae Carnat ellen, viszont Marian Barbu műesés miatt sárga lapot adott a támadónak, így az Astra három ponttal távozott Sepsiszentgyörgyről.

László Csaba értékelt a mérkőzés után

„Úgy gondolom, jogosan vagyok szomorú, hiszen hazai pályán nem tudtunk nyerni. Miután vezetést szereztünk, a játékosok azt hitték, hogy vége a mérkőzésnek, kényelmesen játszottak, ami miatt nagyon csalódott vagyok. Három gólt kaptunk itthon, komoly hibákat vétettünk, az ellenfél pedig büntetett. Az élvonalban nem lehet ilyen kaliberű tévedéseket véteni, középpályán nem ment a játék, lassan mozgattuk a labdát, sőt, amikor az ellenfél előnybe került, többen azt hitték, hogy könnyedén visszajöhetünk játékba, azonban ez nem így alakult, sőt, még egy újabb gólt is kaptunk. A szépítés után még volt lehetőségünk, viszont nem éltünk velük. Tanulnunk kell a hibákból, nem lehet könnyedén venni a mérkőzést. Szerettünk volna felsőházi rájátszást érő helyre jutni, ehelyett beleszaladtunk egy pofonba, szóval fel kell ébrednünk” – nyilatkozta a vezetőedző.

1. Liga, alapszakasz, 13. forduló: Sepsi OSK–Astra Giurgiu 2–3 (1–2).

Sepsiszentgyörgy, MSK Stadion, mintegy 3000 néző. Vezette: Marian Barbu (Fogaras). Sepsi OSK: Fejér – Ștefan, Tincu, Bouhenna, Dimitrov – Velev, Vașvari, Deaconu (Flores, 63.) – Ștefănescu (Salli, 54.), Karanović (Šafranko, 69.), Carnat. Vezetőedző: László Csaba. Astra: Kitanov – Graovac, Tamaș, Dima – Răduț, Budescu, Crepulja, Radunović – Stahl (Matei, 46.), Alibec (Dandea, 66.), Gheorghe. Vezetőedző: Bogdan Andone. Gólszerzők: Karanović (14.), Vașvari (80. – tizenegyesből), illetve Tincu (31. – öngól), Budescu (33.), Răduț (75.). Sárga lap: Tincu (2.), Karanović (64.), Flores (83.), Dimitrov (87.), Carnat (90+1.), illetve Gheorghe (39.), Dandea (78.), Budescu (80.), Graovac (90+2.).

További eredmények: FC Hermannstadt–FC Voluntari 0–0, Dinamo–Medgyesi Gázmetán 2–0 (gólszerzők: Mrzljak 21., Sorescu 73.), Kolozsvári CFR–Craiova 2–0 (gsz.: Traoré 70., Omrani 78.), Academica Clinceni–FC Viitorul 0–0.

A rangsor:

1. CFR                              8              3              2              31–11    27

2. Viitorul                         7              4              2              29–15    25

3. Craiova                        7              2              4              18–14    23

4. Medgyes                      6              3              4              22–19    21

5. Astra                             5              4              4              17–16    19

6. Jászvásár                     4              6              2              15–11    18

7. Dinamo                        5              2              6              18–21    17

8. Botoșani                      3              7              2              18–18    16

9. Sepsi OSK                    2              9              2              13–11    15

10. Târgoviște                 4              3              5              15–17    15

11. FCSB                          4              3              5              14–18    15

12. Hermannstadt          3              3              7              11–22    12

13. Clinceni                      2              4              7              16–26    10

14. Voluntari                   1              3              9                8–26       6

A 14. forduló programja: Sepsi OSK–FC Voluntari (péntek, 20.30 óra), Chindia Târgoviște–Medgyesi Gázmetán (szombat, 18 óra), FC Hermannstadt–FCSB (szombat, 20.30 óra), Academica Clinceni–Craiova (vasárnap, 15 óra), FC Botoșani–Astra Giurgiu (vasárnap, 17.30 óra), Dinamo–FC Viitorul (vasárnap, 20.30 óra), Jászvásári Politehnica–Kolozsvári CFR (október 28., hétfő, 20.30 óra).